18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mróz grozy

Rekordowe opady śniegu atakują. Brakuje prądu, ludzie są uwięzieni [FOTO]

20.01.2020  13:59
Rekordowe opady śniegu atakują. Brakuje prądu, ludzie są uwięzieni [FOTO]
Rekordowe opady śniegu atakują. Brakuje prądu, ludzie są uwięzieni [FOTO] Fot: The Canadian Press/Associated Press/East News

Kanada walczy z rekordowymi opadami śniegu. Cały kraj zasypało tak bardzo, że ludziom brakuje prądu, a niektórzy są uwięzieni w domu. 

Już wiemy, gdzie jest zima trzydziestolecia - w Kanadzie! Cały kraj ogarnęły mrozy jak z filmu katastroficznego. W niektórych miejscach poziom śniegu sięga nawet kilku metrów. Wielu mieszkańców nie może nawet wyjść przed dom.

Internet zalała fala zdjęć i filmików z Kanady. Widać, że ludzi nie opuszcza poczucie humoru w tym niełatwym czasie, kiedy walczą z zimą. Sytuacja jest na tyle poważna, że w wielu gminach wschodniej Nowej Fundlandii i regionu Labrador obowiązuje stan wyjątkowy.

Mnóstwo domostw jest odciętych od prądu, a niektóre szkoły zostały zamknięte do momentu, w którym poprawią się warunki pogodowe w kraju. Zamiecie śnieżne to dla Kanadyjczyków aktualnie codzienność. 

Wiele osób nie czeka na pomoc władz, ale samodzielnie odśnieża własne podwórka i okoliczne chodniki. Jednocześnie politycy zapowiadają, że w razie konieczności do walki z zimą zaangażują... wojsko!

Sytuacja jest naprawdę bardzo poważna.

Przeczytaj więcej
Komentarze