18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Modlitwa na wynos?

Internetowa rezerwacja miejsc w kościele. Jak w kinie

Bartłomiej Ciepielewski
15.12.2020  15:10
Rezerwacje online receptą na bolączki?
Rezerwacje online receptą na bolączki? Fot: Daniel Jedzura/Shutterstock

Pandemia nie oszczędziła kościołów. Świątynie świecą pustkami, a duchowni szukają sposobu na przyciągnięcie wiernych. We Włoszech na bożonarodzeniowe msze przygotowano możliwość rezerwacji miejsc online.

Internetowe rezerwacje miejsc w kościołach pojawiały się już wiosną, także w Polsce. Jedną z pierwszych była parafia w Mierzynie. Wierni przed wybraniem się na mszę zobowiązani byli zarezerwować miejsca za pośrednictwem strony internetowej.

Archidiecezja uruchomiła rezerwacje miejsc online

Pomysł bukowania miejscówek rozwija się we Włoszech. Jednak tam rezerwacje obejmują cały obszar toskańskiej archidiecezji. Podczas wypełniania formularza, poza datą i godziną można wybrać interesujący nas kościół. Jak na razie zapisy prowadzone są do drugiego dnia bożonarodzeniowych świąt.

Podobne plany pojawiają się w innych parafiach na terenie Włoch. Pomysł podchwycili wierni, którzy sami tworzą duchownym aplikacje mobilne lub strony internetowe.

We Włoszech biskupi zachęcają księży do zwiększenia liczby mszy, by przy zachowaniu obostrzeń dopuścić jak najwięcej wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach.