18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polował na zagrożone gatunki

Myśliwy Riaan Naude zabity. "Egzekucja"

Wojciech Kozicki
05.07.2022  08:56
Potworny myśliwy Riaan Naude zamordowany. Zabijał zagrożone gatunki w Afryce
Potworny myśliwy Riaan Naude zamordowany. Zabijał zagrożone gatunki w Afryce Fot: YouTube/El Universal

Myśliwy Riaan Naude, od lat prowadzący potworną firmę Pro Hunt Africa, nie żyje. Zasłynął tym, że organizował polowania na zagrożone gatunki zwierząt w Afryce. Został zamordowany. Prawdopodobnie była to egzekucja.

Riaan Naude to myśliwy jak z horroru. Od wielu lat prowadził firmę Pro Hunt Africa, za pieniądze (ok. 1500 zł) organizując polowania na zagrożone gatunki podczas safari na północy RPA w pobliżu Parku Narodowego Krugera. Uważał się za „fana zabijania” i chętnie publikował w sieci makabryczne zdjęcia z polowań. Został zastrzelony z bliskiej odległości w RPA.

Riaan Naude  zabity. Egzekucja kłusownika

Riaan Naude 1 lipca był w trasie po RPA, gdy nagle przy Marken Road w Limpopo zepsuło mu się auto. Zjechał na pobocze i ktoś odebrał mu życie. Potwierdzono, że otrzymał strzał w głowę z bliskiej odległości. Okoliczni mieszkańcy mówią, że słyszeli wystrzał i widzieli jak dwóch mężczyzn wsiada białego nissana i ucieka. 

Policja nie ustaliła jeszcze motywu morderstwa. Wstępnie mówi się o egzekucji.

Mężczyzna leżał z twarzą do góry i miał krew na głowie i twarzy. Na tym etapie nie jest znany motyw ataku i późniejszego morderstwa. Miał ze sobą tego dnia dwa karabiny myśliwskie, whisky, ubrania, wodę i piżamę. Nic nie zginęło – powiedział rzecznik policji Mamphaswa Seabi.

Riaan Naude za dopłatą oferował polowania na „wielką piątkę”, czyli zwierzęta takie jak  lew, lampart, czarny nosorożec, słoń afrykański i bawół afrykański. Oferował też strzelanie do pawianów, żyraf, krokodyli, hien, zebr i guźców. Oskarżano go również  o hodowlę i sprzedaż żyraf w celach łowieckich.

logo Tu się dzieje