18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masakra w gimnazjum

Strzelanina w szkole w Rosji. Wiele ofiar

Wojciech Kozicki
11.05.2021  10:22
Rosja, Kazań, strzelanina w szkole. Rośnie liczba ofiar
Rosja, Kazań, strzelanina w szkole. Rośnie liczba ofiar Fot: Planeta.pl

Kazań i strzelanina w szkole. Potwierdzono, że sprawcy otworzyli ogień w gimnazjum w Rosji. Pojawiają się informacje, że rośnie liczba zabitych i rannych. Czy napastnicy wzięli zakładników?

Rosja, strzelanina w szkole w Kazaniu, czyli głównym mieście republiki Tatarstanu, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej. Wciąż nie ma oficjalnych informacji jak wiele osób nie żyje i zostało rannych. PAP podaje. ze strzelaninie zginęło dziewięć osób, a 13 zostało rannych. Jak informuje Reuters, zginął jeden nauczyciel i sześcioro dzieci, agencja Interfax mówi o dziewięciu ofiarach. W momencie ataku w szkole mogło być nawet 1000 dzieci.

Strzelanina w szkole w Rosji. Czy to zamach?

Ustalono, że sprawców strzelaniny w rosyjskiej szkole było dwóch. Jeden z nich to 17-latek, który według doniesień mediów, został już zatrzymany. Drugi sprawca może wciąż przebywać w budynku i przetrzymywać zakładników o czym informuje dziennik "Kommiersant".

Sprawcy rano wnieśli do szkoły broń i w klasie zaczęli strzelać do swoich kolegów. Świadkowie relacjonują, że słyszeli wybuch w budynku szkoły – podaje RMF FM.

Pojawiły się też informację, że to 19-letni napastnik uciekł ze szkoły i został zatrzymany, a jego 17-letni towarzysz zabarykadował się na 3. piętrze z zakładnikami.

Około godz. 10 rozpoczął się szturm rosyjskiej policji na piętro zajmowane przez zamachowca. Ten już się zakończył i jak podają miejscowe media, terrorysta został zastrzelony podczas akcji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej