18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabryczny widok

Rzeki czerwone jak krew. Stan wyjątkowy wprowadzony natychmiast

04.06.2020  16:19
Rzeka krwi
Rzeka krwi Fot: Twitter/TVC+

Rosja stoi w obliczu ogromnego problemu katastrofy ekologicznej. Rzeki w tym kraju zabarwiły się na czerwono, a to wszystko przez wyciek oleju. Prezydent Władimir Putin natychmiast zarządził wprowadzenie stanu wyjątkowego. 

Rosja ma bardzo poważny problem. Do wód w rejonie Norylska na północy kraju mogło dostać się nawet 20 tys. ton oleju napędowego! Rzeki stały się czerwone i wyglądają tak, jak w biblijnej apokalipsie. W kraju wprowadzono z tej przyczyny stan wyjątkowy.

Rosja: Rzeki czerwone jak krew

Katastrofa ekologiczna może być koszmarna w skutkach. Teraz cała Rosja stoi przed pytaniem - czy tej tragedii można było zapobiec? Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wycieku oleju napędowego doszło w elektrociepłowni w Norylsku. Miało to mieć miejsce na skutek pożaru, który był wynikiem kolizji samochodu ze zbiornikiem oleju napędowego. Przez kraksę wybuchł pożar, który poważnie naruszył zbiornik paliwowy, a sam olej zaczął wyciekać. 

Ogromne ilości oleju znalazły się m.in. w pobliskiej rzece Ambarnaja. Strażacy przystąpili do natychmiastowej akcji i w pocie czoła ustawili zapory, by olej nie przeszedł dalej i nie zatruwał kolejnych rzek.

Proszę o jak najszybsze zorganizowanie pracy, aby zapobiec dalszym negatywnym skutkom dla środowiska. I oczywiście kluczową kwestią jest utylizacja zebranych produktów 

- zagrzmiał w tej sprawie Władimir Putin.

Trzeba przyznać, że widok ten jest wyjątkowo przerażający. 

Czytaj także