18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

strach się bać

ATAK NUKLEARNY NA POLSKĘ! Rosja szykuje się do wojny

21.09.2021  08:10
Rosja ćwiczy atak nuklearny na Polskę
Rosja ćwiczy atak nuklearny na Polskę Fot: Evgeny Biyatov/SPUTNIK Russia/East News

Rosyjska armia w ostatnich dniach ćwiczyła... atak nuklearny na Polskę - donosi amerykański analityk Dylan Malyasow. Miało to być jedno z najważniejszych zadań manewrów wojskowych Zapad2021, trwających między 10 a 16 września tuż przy polskiej granicy.

Dylan Malyasov przekonuje na swoim blogu Defense-Blog, że rosyjska armia w manewrach Zapad2021 skupiła się głównie na kontrataku na siły NATO i USA. Chcieli dokładnie przetestować działanie armii i broni na wypadek konfliktu zbrojnego z Zachodem. A że Polska to Zachód, a w kraju stacjonuje armia amerykańska...

Rosja ćwiczy atak nuklearny na Polskę

Jednym z ćwiczeń miało być zrzucanie bomb na bazy wojsk USA w Polsce przy pomocy bombowców Tu-22M3. Kolejne to ostrzał polskiej armii przez rosyjską artylerię pociskami konwencjonalnymi i nuklearnymi.

Według Malyasova rosyjska jednostka artyleryjska użyła w tym ćwiczeniu armat samobieżnych kalibru 203 mm, znanych jako 2S7 Pion. Armaty te są w stanie dostarczyć niewielki ładunek nuklearny na odległość ok. 48 km.- donosi Onet.

Malaysov w swoich ustaleniach powołuje się na źródła rosyjskie. Tymczasem manewry Zapad2021, które były jednym z powodów wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowego, zostały już zakończone. W ćwiczeniach udział wzięło około 2,5 tysiąca rosyjskich żołnierzy.

Czytaj także