18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chcą chronić ich życie

Rosja ewakuuje dyplomatów z Ukrainy. Szykują się do wojny?

23.02.2022  14:47
Rosyjscy dyplomaci ewakuowani z Ukrainy
Rosyjscy dyplomaci ewakuowani z Ukrainy Fot: Frederic Legrand - COMEO

Rosyjskie MSZ podjęło decyzję o ewakuacji pracowników ze wszystkich swoich placówek dyplomatycznych znajdujących się na Ukrainie. Działania te rozpoczęto po tym, jak parlament Rosji wyraził zgodę na wysłanie armii do Donbasu. Agencja Reutera poinformowała, że z ambasady Rosji w Kijowie zdjęto już rosyjską flagę.

Pracownicy wszystkich placówek dyplomatycznych Rosji na Ukrainie są ewakuowani. Jak informuje rosyjski MSZ, dyplomaci wrócą do kraju w celu "ochrony ich życia i bezpieczeństwa"

We wszystkich placówkach dyplomatycznych Rosji na Ukrainie rozpoczęła się ewakuacja personelu - przekazał pracownik rosyjskiej ambasady.

Agencja Reutera informuje, że z ambasady Rosji w Kijowie zniknęła już rosyjska flaga.

Rosjanie palą dokumenty

Według nieoficjalnych doniesień w konsulatach Rosji w Odessie oraz we Lwowie dyplomaci najprawdopodobniej palili dokumenty. Możliwe, że rosyjskie placówki na Ukrainie definitywnie kończą swoją działalność.

Ewakuację rozpoczęto po tym, jak Rada Federacji wyraziła zgodę na interwencję rosyjskich sił zbrojnych, także poza granicami kraju. Władimir Putin szykuje się do prawdziwej wojny?

logo Tu się dzieje