18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Władimir oputiniał do reszty!

Rosja grozi Japonii. "Kroki odwetowe"

28.04.2022  16:44
Wojna w Ukrainie to nie koniec? Rosja otwarcie grozi wojną Japonią za Kuryle i manewry wojskowe z marynarką wojenną USA. Będzie III wojna światowa?
Wojna w Ukrainie to nie koniec? Rosja otwarcie grozi wojną Japonią za Kuryle i manewry wojskowe z marynarką wojenną USA. Będzie III wojna światowa? Fot: Shutterstock/Asatur Yesayants

Władimir Putin chyba już całkiem odkleił się od rzeczywistości. Rosja ledwo zipie walcząc z Ukrainą, a już grozi otwarciem nowego frontu. Zapowiedziano możliwe kroki odwetowe wobec Japonii. Czy to odpowiedź na japońskie ćwiczenia wojskowe z marynarką wojenną USA?

Twa wojna w Ukrainie, na której Rosja łamie sobie zęby. Tymczasem jak podaje CNN, wiceminister spraw zagranicznych Rosji Igor Morgułow zapowiedział, że jeśli Japonia nadal będzie rozwijała współpracę wojskową ze Stanami Zjednoczonymi, to „zostaną podjęte kroki odwetowe”. Przypominamy, że marynarki wojenne Japonii i USA zakończyły w ubiegłym tygodniu wspólne ćwiczenia na Morzu Wschodniochińskim i Filipińskim. Czyżby samotny psycho bachor z Kremla pozazdrościł innym, że mają kolegów, z którymi mogą się bawić?

Rosja grozi Japonii. Nie chodzi tylko o Kuryle

Rosyjki polityk twierdzi, że wspólne manewry wojskowe Japonii i USA przez Rosję postrzegane są jako zagrożenie. Nie doprecyzował jednak na czym miałyby polegać wspomniane kroki odwetowe? Rosyjscy żołnierze popłynął wpław atakować Japonię? Pojadą przez może czołgami? Pomysłów na poświęcenie własnych żołnierzy Putinowi nie brakuje.

Postrzegamy tego rodzaju inicjatywy jako zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego państwa. Jeżeli skala japońsko-amerykańskich przedsięwzięć militarnych będzie się zwiększać, podejmiemy kroki odwetowe w celu wzmocnienia zdolności obronnych Rosji - ostrzegł Morgułow.

A może Rosja po prostu szuka pretekstu do rozpoczęcia wojny z Japonią? Te kraje od lat dzieli spór o Wyspy Kurylskie, które Rosja nazywa Południowymi Kurylami. Wciąż nie podpisały po II wojny światowej traktatu pokojowego z powodu sporu terytorialnego.

W opublikowanym 22 kwietnia dorocznym raporcie dyplomatycznym japońskiego ministerstwa spraw zagranicznych wyspy, które Rosja nazywa Południowymi Kurylami, określono mianem japońskich "terytoriów północnych". Tokio użyło takiego sformułowania po raz pierwszy od dwóch dekad – podaje CNN. (Polsat News)