18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok w rosyjskiej telewizji

Rosja grozi Polsce. "Z Warszawy nic nie zostanie w 30 sekund"

24.03.2022  09:51
Groźby wobec Polski w rosyjskiej telewizji. Misja pokojowa NATO będzie wypowiedzeniem III wojny światowej?
Groźby wobec Polski w rosyjskiej telewizji. Misja pokojowa NATO będzie wypowiedzeniem III wojny światowej? Fot: Angelika von Stocki/FaceToFace/REPORTER/, LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER/East News

Rosyjska telewizja przekracza kolejne granice nienawiści i absurdu. Wcześniej pokazano egzekucje na terenie Ukrainy, a teraz „eksperci” w studiu telewizyjnym otwarcie mówią o ataku na Polskę. Twierdzą, że Warszawa zostałaby całkowicie zniszczona w 30 sekund.

Kolejny psychopatyczny odlot w rosyjskiej telewizji. Wcześniej pokazywano egzekucje w Ukrainie, a rosyjscy politycy zachęcali do publicznego wieszania Ukraińców. Teraz państwowy rosyjski program telewizyjny był pełen gróźb inwazji na Polskę i zniszczenia Warszawy. Wygłoszono apel do „bohaterskich Polaków", a właściwie absurdalne i bezczelne groźby. Pojawiło się ostrzeżenie przed atakiem nuklearnym na Europę.

Rosja grozi atakiem nuklearnym i zniszczeniem Warszawy

Rosyjscy eksperci dyskutowali o ewentualnym pojawieniu się pokojowego kontyngentu NATO w Ukrainie. Ich zdaniem doprowadziłoby to do wywołania wojny nuklearnej i „zniszczenia Warszawy w 30 sekund”. Pojawiła się też kwestia korytarza terytorialnego do Kaliningradu. Czy to już szukanie pretekstu do kolejnej wojny i oswajanie rosyjskiego społeczeństwa z tą kwestią?

Odważni Polacy, z waszej Warszawy nic nie zostanie w 30 sekund. Wiem, że jest problem na granicy kaliningradzkiej. Może już czas ustanowić korytarz do Kaliningradu? Moim zdaniem, kraje nazywane Polską i Litwą ostatnio za bardzo się stawiają. Nie zdają sobie sprawy, że poradzimy sobie z nimi szybciej, niż z Ukrainą. Ze względu na potrzebny korytarz do Kaliningradu, kwestią jest operacja militarna – powiedział „ekspert” w rosyjskiej telewizji.

Fragment nagrania udostępnił były premier Szwecji Carl Bildt. Jego zdaniem, „to niestety pokazuje, że sytuacja może się pogorszyć".

Kiedy mówię, że Putin nie zatrzyma się na Ukrainie, mam na myśli dokładnie to. Państwowy rosyjski program telewizyjny w prime time omawia możliwy atak nuklearny na Europę, rosyjską inwazję na Polskę i Litwę oraz korytarz do Kaliningradu, zagraża Niemcom i państwom bałtyckim. Działajmy teraz – skomentowała nagranie Maria Avdeeva, dyrektorka ds. Badań Europejskiego Stowarzyszenia Ekspertów. (Natemat.pl)

Rosyjska telewizja grozi atakiem na Polskę [WIDEO]

Czytaj także