Chcą "zabić 2 mln nazistów"

Rosja grozi atakiem na USA. "4 rakiety i nic nie zostanie"

Wojciech Kozicki
31.05.2022  14:39
Rosyjska Duma grozi atakiem nuklearnym na USA i użyciem rakiet Sarmat
Rosyjska Duma grozi atakiem nuklearnym na USA i użyciem rakiet Sarmat Fot: Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpi./East News

Rosja znowu grozi światu III wojną światową i atomowym holokaustem. Aleksiej Żurawliow w telewizji Rossija 1 ostrzega, że Putin może „zniszczyć USA 4 rakietami”. Zapowiedział również, że „trzeba zniszczyć 2 miliony Ukraińców”.

Rosja znowu grozi USA atakiem. Niedawno w rosyjskiej telewizji zapowiadano „zniszczenie Warszawy w 30 sekund”. Teraz Aleksiej Żurawliow, deputowany do Dumy Państwowej, na antenie rosyjskiej państwowej telewizji Rossija 1 groził USA "zniszczeniem za pomocą czterech rakiet".  Uważa, że pociski Sarmat wystarczą, by zniszczyć wschodnie i zachodnie wybrzeże. Dodał, że „nic nie zostanie, a grzyb atomowy będzie widoczny z Meksyku”.

Rosja grozi atomowym atakiem na USA. Chcą zabić miliony Ukraińców

Aleksiej Żurawliow odniósł się także do trwającej obecnie „denazyfikacji Ukrainy”. Jego zdaniem, konieczne jest zamordowanie ok. 2 milionów Ukraińców, by "nie mogli odtworzyć SS i Wermachtu". Stwierdził również, że walki na Ukrainie to „wojna domowa Rosjan z Rosjanami, a Zachód chce podzielić Rosję”.

Maksymalnie 5 proc. Ukraińców jest nieuleczalnych. Mówiąc krótko, 2 mln ludzi, którzy są gotowi odtworzyć SS. Pułk Azow jest faszystowskim SS. Ukraińskie siły zbrojne to Wehrmacht. Te 2 mln ludzi powinny opuścić Ukrainę lub zostać zdenazyfikowane, czyli po prostu zniszczone – zagroził psychopata z Dumy Państwowej. (Radio ZET)

To nie pierwsza taka wypowiedź rosyjskiego polityka. Wcześniej wzywał, aby na Kubie lub w Wenezueli ustawić broń atomową w odpowiedzi na pomoc wojskową Zachodu dla Ukrainy. Groził również, że Rosja może „zniszczyć całe Niemcy, Francję i Wielką Brytanię w mniej niż 200 sekund”. Podkreślił, że tylko wyprzedzający atak atomowy może zapobiec wojnie światowej.

Czytaj także