18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogłosili III wojnę światową

Rosja grozi wojną atomową. "Rosjanie pójdą do nieba, inni znikną"

28.04.2022  15:42
III wojna światowa i wojna nuklearna w rosyjskiej telewizji
III wojna światowa i wojna nuklearna w rosyjskiej telewizji Fot: Shutterstock/Free Wind 2014

Propaganda w rosyjskiej telewizji to istny festiwal absurdu i głupoty. Stacja Rossija 1 znów straszy zrzuceniem bomby atomowej i III wojną światową. Okazuje się, że Rosjanie mają nie bać się ewentualnej śmierci, bo „pójdą do nieba”. Rosyjskie media szykują obywateli na najczarniejszy scenariusz?

Propaganda w rosyjskiej telewizji jest subtelna jak radziecki czołg. Niedawno pokazywali publiczne egzekucji i zachęcali do publicznego wieszania Ukraińców, a później prezentowali symulacje jak będzie wyglądał atak na Polskę, zapowiadając, że „Warszawa zniknie w 30 sekund”. Niedawno Sołowiow oskarżał też o masakrę w Buczy Brytyjczyków i na antenie rzucał urok na prezydenta Ukrainy. Zapowiedziano nawet atak atomowy na USA. Teraz stacja Rossija 1 znów skomentowała wojnę w Ukrainie, a eksperci na antenie uznali, że wojna nuklearna jest bardzo prawdopodobna.

Rosyjska telewizja ogłosiła III wojnę światową. Putin użyje rakiet jądrowych?

W programie "60 minut", emitowanym w rosyjskiej publicznej stacji telewizyjnej Rossija 1, propagandyści Kremla znów przeszli samych siebie. Jak zwykle nie używali słowa „wojna”, bo przecież Ukraina padła ofiarą „denazyfikacji” i „operacji specjalnej”. Prowadząca program Olga Skabiejewa odniosła się do szczytu zorganizowanego m.in. przez USA i Niemcy. Jej zdaniem już rozpoczęła się III wojna światowa.

III wojna światowa, już nie tylko operacja specjalna, w której przeciwko Rosji jest czterdzieści państw. One wypowiedziały wojnę - powiedziała Olga Skabiejewa.

Przedstawiciele tych czterdziestu różnych państw to dzisiejszy Hitler". W programie Rosja, która napadła na Ukrainę i każdego dnia niszczy tam obiekty cywilne oraz doprowadza do śmierci dorosłych i dzieci, została sportretowana jako ofiara działań militarnych – wtórował jej politolog Michaił Markieło.

Tego samego dnia w programie "Wieczór z Władimirem Sołowjowem", medialny pitbull Putina Władimir Sołowiow znów zapowiedział, że Zachód pomagający Ukrainie, nie słucha ostrzeżeń i doprowadzi do wybuchu III wojny światowej. Zachodnie kraje nazwał „draniami bez moralności”.

Osobiście uważam, że najbardziej realistyczną drogą jest III wojna światowa, a znając nas i naszego przywódcę, Władimira Władimirowicza Putina i wiedząc, jak wszystko działa dookoła, jest niemożliwe — nie ma szans — żebyśmy się poddali,. Wszystko zakończy się uderzeniem nuklearnym, jest to bardziej prawdopodobne niż inna opcja. Wszyscy kiedyś umrzemy – pocieszyła rosyjskich widzów szefowa Russia Today Margarita Simonian.

Sołowiow uspokoił Rosjan, żeby nie bali się śmierci w wyniku holokaustu nuklearnego. Okazuje się, że w przeciwieństwie do obywateli innych krajów, tylko Rosjanie pójdą do nieba.

Pójdziemy do nieba, a oni po prostu znikną – zapowiedział Sołowiow.

Przypomnijmy, że Sołowiow w ten sposób cytował samego Putina. Prezydent Rosji podczas posiedzenia klubu dyskusyjnego Wałdaj w 2018 roku zapowiedział, że jego kraj nigdy nie zainicjuje działań wojennych, w tym z wykorzystaniem arsenału jądrowego, ale Moskwa ma prawo do reakcji, gdy zostanie zaatakowana.

My - ofiary agresji - jako męczennicy pójdziemy do nieba. A oni po prostu umrą, bo nie będą mieli nawet czasu na pokutę – ostrzegł Putin.