18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

INSTALUJĄ SIĘ

Rosja i Białoruś wypowiedzą Polsce wojnę? WOJSKO POD GRANICĄ

31.08.2021  19:22
Łukaszenka i Putin wypowiedzą wojnę Polsce i Zachodowi?
Łukaszenka i Putin wypowiedzą wojnę Polsce i Zachodowi? Fot: EAST NEWS

Stosunki między Polską i Białorusią stają się coraz bardziej napięta. Sytuacji nie poprawia chęć wprowadzenia przez rząd PiS stanu wyjątkowego ani działania militarne Putina i Łukaszenki tuż przy granicy..

Niepokojące rzeczy dzieją się na granicy Polski i Białorusi. We wtorek 31 sierpnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o planach wprowadzenia na wschodzie stanu wyjątkowego. Powody są co najmniej dwa - jeden z nich wybitnie niepokojący. 10 września tuż przy polskiej granicy rozpoczną się manewry wojska rosyjskiego i strona polska obawia się prowokacji. Tymczasem pojawiła się wieść o kolejnym niepokojącym kroku Łukaszenki i Putina.

Rosja i Białoruś zbroją się pod Polską granicą

We wtorek białoruskie ministerstwo obrony poinformowało o rozmieszczeniu w Grodnie rosyjskich zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-400 Triumf. Wiadomość została przekazana za pośrednictwem serwisu internetowego Telegram. Tuż przy granicy z Polską rosyjskie wojska mają utworzyć "centrum szkolenia lotnictwa bojowego i obrony powietrznej".

Plany stworzenia centrów szkoleniowych przy granicy z Polską i Litwą Białoruś i Rosja przedsięwzięły już w marcu 2021 roku. Informowano wtedy o rozmieszczeniu białoruskich zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych w Brześciu, Połocku i Grodnie. Za kilka dni, 3 września, do bazy myśliwskiej w Baranowicach trafi z kolei nieznana liczba rosyjskich samolotów wielozadaniowych S-30SM - podaje Milimag.pl.

S-400 Triumf to najnowszy system rakietowy, czwartej generacji typu ziemia-powietrze, stworzony przez Centralne Biuro Konstrukcyjne Ałmaz-Antiej.

Czytaj także