18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

robi się niebezpiecznie

Rosja i Chiny gotowe na wojnę. Mają super broń, mogą zniszczyć świat

19.11.2019  15:21
Rosja i Chiny gotowe na wojnę. Mają super broń, mogą zniszczyć świat
Rosja i Chiny gotowe na wojnę. Mają super broń, mogą zniszczyć świat Fot: AP/Associated Press/East News

Temat trzeciej wojny światowej znowu powraca. Ostatnio straszył nią nawet polityk PiS. Teraz mówi o niej szef służby wywiadu zagranicznego Rosji, a Chiny pokazują, czym będą walczyć. Powinniśmy drżeć.

Czy trzecia wojna światowa jest możliwa? Jeśli tak, pewne jest jedno - wiązać się będzie z prawdziwą zagładą.

Skąd ta pewność? Kilka tygodni temu Rosja pochwaliła się swoją super bronią, która może zniszczyć (jednym pociskiem) terytorium równe Francji. Teraz szef służby wywiadu zagranicznego Rosji ostrzega: jesteśmy gotowi, zniszczymy wszystkich, którzy staną nam na drodze.

Siergiej Naryszkin zaznaczył, że Rosja musi wzmacniać obronność kraju i być gotowa na ewentualny atak. A wszystko przez niepokojące ich zdaniem zachowania rządzących USA i podkopywanie międzynarodowego systemu bezpieczeństwa.

Tajna broń Chin

Niemal w tym samym czasie okazało się, że super bronią dysponuje nie tylko Rosja. Nie tylko Rosja gotowa jest do walki. To samo prawdopodobnie dzieje się w Chinach, które pokazały, czym będą walczyć.

O co chodzi? W rządowym magazynie "Modern Ships" pojawiły się zdjęcia bombowców, które mogą przenosić pociski balistyczne. Jeśli Chiny faktycznie dysponują taką bronią, oznacza to, że kraj jest gotowy do naprawdę krwawej walki.

Zapewniają jednak, że zdjęcia, to jedynie generowane komputerowo grafiki, prototypy, które jeszcze nie istnieją. Powstać by mogły, ale oficjalnie decyzji takiej nikt jeszcze nie podjął.

Przeczytaj więcej
Komentarze