18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czeka nas epidemia totalna?

Wybuch w laboratorium z wirusami. Testowali tam broń biologiczną!

Wojciech Kozicki
17.09.2019  15:08
Szczepionki czy broń biologiczna? Rosjanie badają najgroźniejsze wirusy na Syberii
Szczepionki czy broń biologiczna? Rosjanie badają najgroźniejsze wirusy na Syberii Fot: Laski Diffusion/East News

Niestety, to nie scenariusz horroru, a przerażająca rzeczywistość. W Państwowym Centrum Badań Wirusologicznych i Biotechnologicznych "Wektor" w miejscowości Kolcowo w obwodzie nowosybirskim nastąpił wybuch. Czy zabójcze wirusy zaczną zabijać i szykuje się potworna epidemia?

HIV, ebola, ospa prawdziwa – to tylko niektóre wirusy jakich próbki przetrzymywane są w Centrum Badań „Wektor” na Syberii, by opracowywać skuteczne szczepionki i prowadzić badania naukowe. Chcieli dobrze, ale niestety, może wyjść jak zwykle...

Rosyjskie media podały, że 16 września w wyniku eksplozji gazu w "Wektorze" jedna osoba została ranna i ma poparzenia trzeciego stopnia. Wybuchł też pożar, który zajął 30 metrów kwadratowych i zniszczył jedno laboratorium.

Szczepionki czy broń biologiczna?

 „The Guardian” pisze, że wybuch nąstąpił podczas prac remontowych pomieszczeń medycznych na piątym piętrze. Przypomina, że to właśnie tam sowieccy naukowcy pracowali nad planami broni biologicznej. Poniedziałkowy wybuch sprawił, że ogień rozprzestrzenił się siecią wentylacyjną, a w budynku powypadały szyby.

Agencja informacyjna RIA Novosti uspokaja, że ogień został szybko opanowany i nie wystąpiło żadne zagrożenie biologiczne. W uszkodzonym laboratorium nie były przechowywane żadne mordercze patogeny. Czy jest to prawda? Znając Rosjan to przekonamy się o tym dopiero, gdy zaczną umierać ludzie.

logo Tu się dzieje