18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niejasne okoliczności

Katastrofa lotnicza jak z horroru. Samolot runął na ziemię

24.12.2019  11:45
Katastrofa lotnicza jak z horroru. Samolot runął na ziemię
Katastrofa lotnicza jak z horroru. Samolot runął na ziemię Fot: Wojtek Laski/East News

Katastrofa lotnicza w Rosji! Rozbił się samolot Su-57, jeden z najnowocześniejszych myśliwców, jakimi dysponuje armia. Okoliczności zdarzenia są niejasne. 

Katastrofa lotnicza sprawiła, że cała Rosja wstrzymała oddech. Wojskowy myśliwiec Su-57 dosłownie spadł na ziemię i rozbił się. Okoliczności wypadku wzbudzają trwogę i skłaniają do przemyśleń.

Katastrofa lotnicza miała miejsce w pobliżu Komsomolska nad Amurem. Myśliwiec odbywał rutynowy lot szkoleniowy. W pewnym momencie dosłownie runął na ziemię - pilot nie miałby najmniejszych szans na przeżycie, gdyby nie to, że zdążył się katapultować dosłownie w ostatniej chwili. 

Rosja: katastrofa lotnicza, która nie powinna się zdarzyć

Wspomniany myśliwiec to największa i najnowocześniejsza duma rosyjskiej armii. Zanim takie maszyny zostały oddane do użytku, przeszły szczegółowe kontrole i testy - teoretycznie katastrofa lotnicza nie miała prawa się wydarzyć. 

Okoliczności wypadku są więc niejasne i mogą się w Rosji stać kością niezgody.

Anonimowy rosyjski oficer wojskowy powiedział RIA Novosti, że uważa się, że to błąd pilota lub usterka techniczna spowodowały wypadek Su-57

– cytuje źródło "The Moscow Times".

Myślicie, że pilot będzie miał coś więcej do powiedzenia? 

Przeczytaj więcej
Komentarze