18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosja zapowiada orędzie

Putin w piątek wygłosi "historyczne przemówienie"

Wojciech Kozicki
29.09.2022  17:24
Rosja potwierdza - Putin w piątek wygłosi "historyczne przemówienie"
Rosja potwierdza - Putin w piątek wygłosi "historyczne przemówienie" Fot: Shutterstock/Shag 7799

Została potwierdzona informacja, że Władimir Putin wygłosi „historyczne przemówienie” rzecznik prasowy Prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow, oficjalnie ogłosił, że „ceremonia podpisania traktatów o wejściu w skład Rosji nowych terytoriów odbędzie się 30 września”. Zapomniał dodać, że razem ze swoim dyktatorem są bezceremonialnie beznadziejni.

Od kilku dni źródła z wieku krajów zapowiadały, że 30 września w piątek Władimir Putin wygłosi „historyczne orędzie do narody rosyjskiego”. Dmitrij Pieskom oficjalnie potwierdził te doniesienia i zapowiedział, że w piątek po spotkaniu, które rozpocznie się o 15:00 czasu moskiewskiego, Władimir Putin wygłosi orędzie. W ten sam dzień odbędzie się również podpisanie traktatów o wejściu w skład Rosji nowych terytoriów i aneksji części terenu Ukrainy.

Spotkanie na Kremlu. Aneksja terytoriów Ukrainy

Deputowany do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej z ramienia Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Denis Parfenow poinformował, że deputowani zostali zaproszeni w piątek na Krym. Jak donosi Polsat News, „na spotkanie do Moskwy przybyli już przywódcy tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, a także obwodów chersońskiego i zaporoskiego”.

Wszystkie cztery, wszystkie terytoria, które przeprowadziły referenda i zwróciły się z odpowiednim wnioskiem do strony rosyjskiej – cytuje Pieskowa agencja TASS.

W dniach 23-27 na terytoriach Ukrainy, które okupuje Rosja, przeprowadzone niby-referenda. Zdaniem Federacji Rosyjskiej, ich mieszkańcy zdecydowali, że chcą utworzenia niepodległego państwa i przyłączenia go do Rosji.

logo Tu się dzieje