18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mówią o atomie

Rosja straszy III WOJNĄ ŚWIATOWĄ

02.03.2022  18:15
Rosja straszy III wojną światową
Rosja straszy III wojną światową Fot: KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER

Rosja w konflikcie zbrojnym z Ukrainą nie cofa się przed niczym. W obliczu zmobilizowanej reakcji Zachodu świat kremlowskiej propagandy straszy III wojną światową. 

III wojna światowa to zdecydowanie największy koszmar, o jakim tylko możemy pomyśleć. Z lęku, który nas przepełnia, doskonale zdają sobie sprawę specjaliści od kremlowskiej propagandy, którzy sieją go dalej w świat.

Odkąd Rosja zbrojnie zaatakowała Ukrainę, nie milkną echa przerażenia, które skupia się właśnie na konflikcie międzynarodowym z użyciem bomb atomowych. Politycy Putina dodatkowo dolewają oliwy do ognia.

Rosja straszy III wojną światową

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow z pełną świadomością wagi swoich słów straszy rozpoczęciem III Wojny Światowej. Jest to z pewnością część taktyki budzenia w ludziach strachu.

III wojna światowa byłaby destrukcyjna, w użyciu byłaby broń nuklearna 

- mówił bez skrępowania Ławrow.

Międzynarodowi działacze coraz częściej mówią, że Władimir Putin nie spodziewał się tak dużego oporu Ukrainy oraz wsparcia Zachodu dla zaatakowanego kraju. W efekcie teraz rosyjskie władze łapią się każdej możliwości, która zdoła zastraszyć resztę zbuntowanego przeciwko wojnie i rosyjskiemu reżimowi świata.

Jednocześnie we wtorek szef rosyjskiego MSZ wziął udział w konferencji zbrojeniowej w Genewie. Podczas zdalnego wystąpienia online wezwał USA do usunięcia arsenału atomowego z terytorium Europy.

Jest nieakceptowalne dla nas, że sprzecznie z fundamentalnymi zapisami Traktatu o Nieproliferacji Broni Atomowej wciąż na terytorium kilku państw w Europie znajduje się broń atomowa Stanów Zjednoczonych

– powiedział Siergiej Ławrow, szef rosyjskiego MSZ.

Dla jeszcze większego efektu i potwierdzenia ich słów, Władimir Putin nakazał dowództwu wojskowemu postawienie w stan szczególnej gotowości bojowej siły odstraszania nuklearnego. Doszło do tego podczas spotkania z ministrem obrony Siergiejem Szojgu i szefem Sztabu Generalnego Walerym Gierasimowem.

Oby nie wprowadzili swoich gróźb w życie.