18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie strasz, nie strasz...

Rosja straszy Polskę ATAKIEM JĄDROWYM. Ujawnili, w co uderzą

26.09.2022  17:47
Rosja zagroziła Polsce atakiem jądrowym
Rosja zagroziła Polsce atakiem jądrowym Fot: Sasa Dzambic Photography/Shutterstock

Członek rosyjskiej Dumy, Andriej Gurulow, zagroził Polsce użyciem broni jądrowej. Nie chce jej zrzucać na Ukrainę, ponieważ tam „mieszkają nasi ludzie”.

Andriej Gurulow, były dowódca Południowego Okręgu Wojskowego, a aktualnie członek Dumy, zagroził zrzuceniem na Polskę ładunku jądrowego. Chodzi o to, że w naszym kraju stacjonują wojska NATO.

Widać, że są skłonni przemieszczać wojska NATO w Polsce do granicy z Ukrainą. To tam, jeśli się pojawią, będzie idealny cel dla taktycznej broni jądrowej, aby nikt inny nigdy tego nie spróbował

- napisał Gurulow na swoim koncie na Telegramie

Nie tylko Polska – Wielka Brytania i Niemcy także zagrożone

Rosyjska propaganda wciąż wymierzona jest w kraje NATO. Groźby Gurulowa nie skończyły się na Polsce, o użyciu broni jądrowej mówił też w kontekście Wielkiej Brytanii i Niemiec, gdy był gościem propagandowego programu na kanale Rossija 1.

Gurulow skłamał przy okazji, że ok. 50 proc. żołnierzy walczących po stronie ukraińskiej to najemnicy rekrutowani z zagranicy. Jego zdaniem jest to „dowód” na braki kadrowe w ukraińskiej armii. Nie zająknął się oczywiście słowem o kompromitującym stanie „drugiej armii świata” (drugiej od końca?).