18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin oszalał?

Rosja szykuje broń biologiczną?! "Operacja pod fałszywą flagą"

10.03.2022  07:54
Putin wykorzysta broń biologiczną w Ukrainie?
Putin wykorzysta broń biologiczną w Ukrainie? Fot: Nate Clark Images/Shutterstock

Biały Dom ostrzega, że Władimir Putin może podjąć decyzję o użyciu broni biologicznej lub chemicznej w Ukrainie. Jednocześnie administracja Joe Bidena odrzuca oskarżenia Rosjan, którzy uważają, że Amerykanie prowadzili prace nad śmiercionośną bronią na terytorium tego kraju.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki poinformowała, że Rosja może użyć broni biologicznej w Ukrainie. Władimir Putin jest gotowy na każdy scenariusz, umożliwiający zrealizowanie planu dotyczącego Ukrainy.

Teraz gdy Rosja wysunęła te fałszywe twierdzenia, a Chiny, jak się wydaje, poparły tę propagandę, wszyscy powinniśmy uważać na możliwe użycie przez Rosję broni chemicznej lub biologicznej na Ukrainie, lub na operację pod fałszywą flagą z jej użyciem. To jasny schemat - poinformowała Psaki.

Rosyjskie władze powoli przygotowują sobie grunt pod te najbardziej brutalne działania, tworząc przekazy propagandowe zrzucające winę na Amerykanów

Broń biologiczna w Ukrainie

Jen Psaki uważa, że zarzuty Rosji to nic innego jak sianie teorii spiskowych, dezinformacja oraz szykowanie pretekstów pod kolejne ataki na Ukraińców. Jak dodaje, Stany Zjednoczone nie posiadają oraz nie pracują nad bronią biologiczną w przeciwieństwie do Rosji, która wykorzystała takie narzędzie m.in. do otrucia Aleksieja Nawalnego.

To wszystko jest oczywistą próbą Rosji, by usprawiedliwić jej zaplanowany, niesprowokowany i nieuzasadniony atak na Ukrainę - przekazała polityk.

We wtorek podsekretarz stanu Victoria Nuland ogłosiła, że w Ukrainie istnieją "ośrodki badań biologicznych" i Stany Zjednoczone próbują ochronić je przed Rosjanami, którzy mogą to wykorzystać do prowokacji lub celów propagandowych.

Czytaj także