18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie cofną się?

Rosja użyje BRONI CHEMICZNEJ?! Biden ostrzega

22.03.2022  13:25
Joe Biden przewiduje użycie broni chemicznej przez Rosjan
Joe Biden przewiduje użycie broni chemicznej przez Rosjan Fot: NICHOLAS KAMM/AFP/East News

Prezydent USA Joe Biden ostrzega, że Rosjanie mogą użyć broni chemicznej w starciu z Ukrainą. Od wielu dni widać, że przegrywają, więc chwycą się wszystkiego.

Dla Rosji wojna w Ukrainie miała być prawdopodobnie szybką sprawą. Ani żołnierze, ani dowództwo nie spodziewali się aż takiego oporu tamtejszej ludności. Teraz Rosji kończą się zapasy i wyraźnie ten konflikt przegrywa.

Joe Biden przewiduje użycie broni chemicznej przez Rosjan

W takiej sytuacji imperialna Rosja może przejść do środków jeszcze gorszych niż ostrzały rakietowe i bombardowania. Według prezydenta USA Joe Bidena, Władimir Putin nie zawaha się użyć broni chemicznej.

Putin jest przyparty do ściany i daje teraz fałszywe sygnały, które fabrykuje, w tym twierdzenia, że my, Ameryka, mamy w Europie broń biologiczną i chemiczną, co jest po prostu nieprawdą

- powiedział na spotkaniu z biznesmenami prezydent USA.

Oni (Rosjanie) sugerują też, że Ukraina ma broń biologiczną i chemiczną. To jasna oznaka, że on (Putin) rozważa użycie obu rodzajów tych broni

- dodał prezydent.

Dodatkowo Joe Biden zachęcił do jak najlepszego cybernetycznego zabezpieczenia dużych firm. Jego zdaniem cyberataki ze strony Rosji mogą być odpowiedzią na sankcje, które na ów kraj nałożył świat zachodni.

Myślicie, że faktycznie będziemy obserwować jeszcze większe dramaty?

Czytaj także