18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wierzyć im czy nie wierzyć?

Kiedy Rosja użyje broni jądrowej? Rzecznik Kremla podaje konkrety

Emilia Waszczuk
29.03.2022  07:32
Rzecznik Kremla zdradza, kiedy Rosja użyje broni jądrowej
Rzecznik Kremla zdradza, kiedy Rosja użyje broni jądrowej Fot: NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News

Rzecznik Kremla wyjaśnił, po co Rosji broń jądrowa i kiedy jej użyje. Zapewnił przy tym, że jak na razie nie ma przesłanek do tak drastycznych kroków.

Rosjanie pokazali w ostatnich tygodniach, że wierzyć im raczej nie warto, a ich słowa należy dokładnie filtrować. Mówili na przykład, że nie zaatakują Ukrainy, a zaatakowali, twierdzili, że idą z misją pokojową, a zamieniają Ukrainę w gruzowisko, zarzekali się, że chcą chronić ludność cywilną, a mordują z zimną krwią nawet dzieci.

Czy zatem ostatnie słowa rzecznika Kremla też nie są prawdą? Czy Rosja naprawdę jest w stanie oprzeć się pokusie wielkiego zniszczenia i nie użyje broni jądrowej? Można mieć wątpliwości, wszak już kilka ładnych tygodni temu Władimir Putin rozkazał postawić w stan pełnej gotowości rosyjskie wojska jądrowe...

Rosja nie użyje broni jądrowej?

Oto bowiem Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy Władimira Putina oznajmił, że Rosja nie widzi dziś powodów do używania atomu w wojnie. Zapewnił, że żadna bomba jądrowa na Ukrainę nie spadnie i wyjaśnił, kiedy przyjdzie czas (o ile przyjdzie) na tak drastyczne środku, jak zagłada atomowa).

Nikt nie myśli o użyciu broni jądrowej. Rosja użyje  jej tylko w przypadku zagrożenia dla istnienia państwa

- oznajmił rzecznik Kremla w rozmowie z PBS.

Pieskow zaznaczył przy tym, że "żaden wynik operacji w Ukrainie nie jest powodem do użycia broni jądrowej".

Czytaj także