18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

oj oj oj

Rosji zostały resztki broni. Są w...

Emilia Waszczuk
25.04.2022  17:51
Rosji zostały resztki broni
Rosji zostały resztki broni Fot: AFP/EAST NEWS

Rosja ma potęzny problem - wedle ustaleń dziennikarzy śledczych, kończą im się ludzie, amunicja i... ludzie zdolni tę amunicję wykorzystać.

Wielki żal w sercu Władimira Putina, jeszcze większa wściekłość w jego głowie. Prezydent Rosji, który rozpętał krwawą, niezrozumiałą wojnę w Ukrainie, musi być wybitnie rozsierdzony. Cały świat mówi o tym, że Rosja rozpoczęła inwazję, a teraz swoją własną wojnę przegrywa. A okazuje się, że przegrywa z kretesem.

Czy Rosja ma/miała szansę podbić Ukrainę? Może by im się udało, gdyby sprawdziły się ich szacunki. Byli bowiem przekonani, że podzielony Zachód zostawi Ukraińców bez pomocy, a jej własna armia nie podoła atakowi. Stało się zupełnie odwrotnie - prezydent Wołodymir Zełenski wyrósł na odważnego przywódcę, wojsko Ukrainy broni się zaciekle, a Zachód się zjednoczył i masowo pomaga atakowanym.

Rosji zostały resztki broni

Codziennie sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przedstawia uaktualnione dane o stratach wroga, to jednak jedynie liczby. Choć duże, ciężko stwierdzić, jak szacunki Ukraińców mają się do całości. To częściowo ustalili właśnie dziennikarze śledczy Bellingcat.

Jak donosi ukraiński portal 24tv.ua, powołując się na ustalenia Bellingcat, Rosjanie wykorzystali już zdecydowaną większość amunicji, jaką zgromadzili do wojny z Ukrainą. Zostało im już ponoć zaledwie 30 procent pocisków! Dziennikarz Christo Grozew donosi jednocześnie, że rosyjska armia ma potężny problem z ludźmi - brakuje żołnierzy, luki w oddziałach są potężne, widać wyraźne ubytki wśród mundurowych przeszkolonych do obsługi broni.

Mają już tylko ok. 30 proc. tego, z czym rozpoczęli wojnę. Pojawia się też pytanie: kto obsłuży te pociski? Liczba osób, które mogą operować takimi rakietami, jest ograniczona

- powiedział dziennikarz na antenie 24 TV Ukraine.

Wedle ustaleń Bellingcat Rosja ma już zaledwie 30-40 przeszkolonych żołnierzy, zdolnych obsługiwać wyrzutnie pocisków.

Straty Rosji

Wspomnieliśmy już o codziennych raportach Sztabu Generalnego Ukrainy. Według danych przekazanych przez Ukraińców w poniedziałek 25 kwietnia, Rosjanie stracili od początku inwazji już prawie 22 tysiące żołnierzy (zabici, ranni i wzięci w niewolę).

Ponadto obrońcom Ukrainy udało się unieszkodliwić 884 czołgi wroga, 2258 pojazdów opancerzonych, 411 systemów artyleryjskich, 149 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych i 69 systemów przeciwlotniczych. Ponadto Ukraińcy zestrzelili 181 samolotów, 154 śmigłowce i 201 bezzałogowców, oraz zniszczyli 76 cystern z paliwem, 8 okrętów i 1566 samochodów.

Czytaj także