18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Całkiem oszalał

Rosja wyśle dzieci na wojnę? Putin szykuje "Junararmię"

21.03.2022  16:42
Putin wyśle dzieci na wojnę
Putin wyśle dzieci na wojnę Fot: AP/Associated Press/East News

Armia Putina ponosi ogromne straty na wojnie w Ukrainie, przez co najeźdźcom brakuje już "mięsa armatniego". Wojskowe braki już wkrótce mogą uzupełnić nastolatkowie z młodzieżowej organizacji "Junararmia". Kreml przygotował już rozporządzenie w tej sprawie.

Rosyjska ofensywa musiała okazać się ogromną porażką, skoro Putin chwyta się już najbardziej desperackich rozwiązań. Kreml przygotowuje właśnie rosyjski odpowiednik "Hitlerjugend" do wysłania na wojnę w Ukrainie. Odpowiednie zarządzenie w tej sprawie podpisał już minister obrony Siergiej Szojgu.

Zgodnie z rozkazem wkrótce nastolatkowie należący do patriotyczno-wojskowego ruchu o nazwie "Junarrmia" zostaną przeszkoleni, by pomóc żołnierzom w Ukrainie. Kontrowersyjny dokument został opublikowany w mediach społecznościowych przez ukraiński wywiad.

Putin wyśle dzieci do Ukrainy

Za przygotowanie dzieci do walki w Ukrainie odpowiada Giennadij Żidko, szef wydziału wojskowo-politycznego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Zgodnie z planem młode "mięso armatnie" zostanie zesłane na front już podczas wiosennego i jesiennego poboru.

W związku z brakiem żywej siły do uzupełniania wojska okupacyjnego, dowództwo Kremla rozważa możliwość zaangażowania się w walkę małoletnich obywateli Federacji Rosyjskiej – informują ukraińskie służby.

"Junararmia", czyli tzw. "Młoda Armia" to podlegająca pod rosyjski resort obrony organizacja, zrzeszająca dzieci i młodzież. Obecnie należy do niej 16 mln młodych Rosjan. Ponad 64 tys. z nich może wkrótce trafić na wojnę w Ukrainie.