18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaatakują USA?

Rosja wystrzeliła MIĘDZYKONTYNENTALNĄ RAKIETĘ SZATAN II

Emilia Waszczuk
20.04.2022  20:15
Rosja wystrzeliła supernowoczesną międzykontynentalną rakietę
Rosja wystrzeliła supernowoczesną międzykontynentalną rakietę Fot: AP/EAST NEWS

W środę Rosja poinformowała o udanym teście nowoczesnej rakiety balistycznej Sarmat. Pocisk ten jest w stanie przelecieć tysiące kilometrów!

Rosyjska armia jednak posiada broń, która może zagrozić światu? Nie mówimy tu o pociskach jądrowych, a o supernowoczesnych rakietach, które są w stanie przemierzyć tysiące kilometrów i uderzyć w dokładnie wyznaczone cele na innych kontynentach.

W środę poinformowano o udanym teście rakiety międzykontynentalnej Sarmat. Pocisk zwany potocznie Szatanem, został wystrzelony z Plesiecka na południowym zachodzie Rosji i wylądował na półwyspie Kamczatka na dalekim wschodzie.

Zobacz także

Szatan II zagrozi światu?

Czy jest się czego bać? Podobno jak najbardziej. Sam Władimir Putin chwalił się, że posiada broń, jakiej "nie ma nigdzie indziej i która da do myślenia tym, którzy próbują zagrozić Rosji".

Ma najwyższe parametry taktyczno-techniczne i jest w stanie przezwyciężyć wszystkie nowoczesne środki obrony przeciwrakietowej. Nie ma odpowiednika na świecie i nie będzie miał jeszcze na długo po sobie

- oznajmił żądny krwi i karmiący się strachem tyran z Rosji.

Putin podkreśli, że rakiety Sarmat wzmocnią potencjał bojowy Rosji i zapewnią jej bezpieczeństwo przed zagrożeniem z zewnątrz.

Pentagon odpowiada

Na informacje o wystrzeleniu pocisku już zareagował Pentagon. Twierdzą, że na razie nie ma powodów do niepokoju, testy są jedynie testami, a Putin jak to Putin - straszy w nadziei, że inni się zlękną.

Pentagon uważa, że była to "rutynowa" operacja, która nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych

- podaje agencja Reutera.