18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ofiary są niewinne!

Rosja wysyła CIĘŻKI SPRZĘT. Więcej śmierci i zniszczenia

04.03.2022  19:12
Ukraina będzie jeszcze mocniej atakowana
Ukraina będzie jeszcze mocniej atakowana Fot: Bartosz KRUPA/East News

Rosja z całą mocą pokazuje, że nie zamierza się poddać nawet w obliczu tego, że dostaje wyraźnie w kość od Ukraińców. Władimir Putin idzie dalej z inwazją. Jego celem jest zajęcie całej Ukrainy.

Ukraina ponad tydzień broni się dzielnie, chociaż w niektórych oblężonych miastach sytuacja jest już naprawdę dramatyczna. Cywilom braknie jedzenia, leków i wody, ale nie tracą hartu ducha.

Ukraina będzie jeszcze mocniej atakowana

Niestety, mimo licznych pokojowych negocjacji i apeli całego Zachodu, Władimir Putin nie zamierza zaprzestać inwazji. Jego celem jest podbicie całej Ukrainy i wprowadzenie na jej terytorium swoich rządów.

To jest bardzo ważne, żeby mieć świadomość, że jeśli Ukraina upadnie, to wojska rosyjskie znajdą się przy granicach państw członkowskich NATO. Będziecie się mierzyli z tym samym problemem, co my

- mówił jeszcze niedawno prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Do sprawy odniosło się NATO. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział w piątek po zakończeniu szczytu, że Sojusz wprowadzi sankcje na Rosję, zwiększy pomoc dla Ukrainy, ale nie zaangażuje się bezpośrednio w wojnę „ani na ziemi, ani w powietrzu”. Tym samym NATO nie podjęło decyzji o zamknięciu nieba nad Ukrainą. Jednocześnie nikt nie ma wątpliwości, że Ukrainę najgorsze dopiero czeka.

Nadchodzące dni wojny w Ukrainie będą prawdopodobnie gorsze, będzie więcej ofiar, cierpienia i zniszczeń. Rosyjskie siły ściągają ciężki sprzęt i kontynuują ataki

– ostrzegł Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO.

NATO nie chce wojny. To wojna Putina. To on ją zaplanował i prowadzi ją przeciw pokojowo nastawionej Ukrainie

- wskazał sekretarz generalny Sojuszu.

Czy ta spirala wojny i niekończącej się przemocy ma jeszcze szansę się zatrzymać?

Czytaj także