18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Potrójny czerwony alarm"

Putin atakuje? WOJSKA NA GRANICY!

19.11.2021  08:14
Rosja szykuje się do ataku na Ukrainę? Szatański Putin w akcji
Rosja szykuje się do ataku na Ukrainę? Szatański Putin w akcji Fot: Alexei Druzhinin/SPUTNIK Russia/East News,LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER/East News

Trwa kryzys na granicy polsko-białoruskiej i pojawiają się głosy, że to gra Putina, który odwraca uwagę świata od planowanego ataku na Ukrainę. Teoria spiskowa? Niekoniecznie. Ujawniono nowe dane wywiadu i okazuje się, że przy granicy ukraińskiej gromadzi się rosyjskie wojsko. Na Ukrainie ogłoszono potrójny CZERWONY ALARM!

Rosja szykuje się do inwazji na Ukrainę? Andriej Mielnik, ambasador Ukrainy w Niemczech, ujawnił najnowsze ustalenia wywiadu. Okazuje się, że blisko ukraińskiej granicy odbywają się niepokojące ruchy rosyjskich wojsk, dochodzi do koncentracji kolejnych oddziałów Putina. Wywiad szacuje, że w pobliżu granicy i na terenie Donbasu znajduje się obecnie ok. 114 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Kolejne tysiące mają zbierać się na Białorusi. To już przygotowania do inwazji na szeroką skalę? Na Ukrainie obowiązuje już „alarm stopnia potrójnie czerwonego”.

Rosja szykuje się do ataku na Ukrainę? Plany Putina

Mielnik ostrzega niemieckich polityków przed Putinem i zasugerował poważniejsze traktowanie zagrożenia. Zwrócił uwagę, że Rosjanie pozostawili ciężką broń po ostatnich dużych manewrach w kwietniu i jesienią. Obawia się również, że w kolejnych dniach może paść rozkaz „powrotu dodatkowych oddziałów do ataku”. Zaapelował, by politycy partii SPD, FDP i Zielonych zaostrzyli politykę wobec Rosji, odpowiadając ostrymi sankcjami i wprowadzili embargo na import rosyjskiej ropy i gazu. Jego zdaniem, kontrowersyjny gazociąg Nord Stream 2, „jako główna broń Kremla powinien zostać wstrzymany na zawsze, by dać Putinowi do myślenia".

Nigdy od 2014 roku, kiedy Rosjanie siłą zajęli Krym i część wschodniej Ukrainy, niebezpieczeństwo nowej, zakrojonej na szeroką skalę inwazji nie było tak duże, jak w tych dniach – powiedział Mielnik gazetom grupy Funke. (Wirtualna Polska)

USA i NATO kontra Rosja. Wsparcie dla Ukrainy?

Dojdzie do ataku na Ukrainę? Sprawę skomentował szef Pentagonu Lloyd Austin i przyznał, że Ameryka nie ma pojęcia co planuje Putin. Zaapelował jedynie do prezydenta Rosji o większą transparentność oraz dotrzymywanie postanowień zawartych w porozumieniach mińskich. Zapewnił również, że Ameryka podtrzymuje swoje zobowiązania co do suwerenności Ukrainy. Sekretarz stanu USA ostrzegł przed „próbą powtórzenia inwazji na Ukrainę”. Wsparcie dla Ukrainy wyraził również sekretarz generalny NATO Jens Stotenberg. Zdaniem szefa MSZ Litwy, Gabrieliusa Landsbergisa, nie można wykluczyć czarnego scenariusza, gdy Rosja zaatakuje Ukrainę, a rosyjskie wojska zostaną na stałe rozmieszczone na Białorusi.

Czytaj także
Przeczytaj więcej