18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyłączony reaktor w Rosji

Awaria elektrowni jądrowej. Jest WYCIEK!

Wojciech Kozicki
21.10.2021  11:43
Awaria w elektrowni jądrowej w Rosji. Czy ukrywają prawdziwą skalę dramatu?
Awaria w elektrowni jądrowej w Rosji. Czy ukrywają prawdziwą skalę dramatu? Fot: Mark Campbell/REX FEATURES/East News

Rosja szykuje nam kolejny Czarnobyl? Potwierdzono, że w elektrowni jądrowej w obwodzie rostowskim na południu Rosji doszło do wycieku pary. Konieczna okazało się zatrzymanie pracy jednego z czterech reaktorów.

Katastrofa w Czarnobylu do dziś budzi strach. Tymczasem na południu Rosji właśnie wyłączono jeden z czterech reaktorów w elektrowni jądrowej. Doszło do wycieku pary, co potwierdziła w czwartek rosyjska agencja RIA Nowosti. Siłownia, którą wyłączono, produkuje w ciągu roku 30 proc. energii elektrycznej na południu Rosji. Położona jest 16 km od miasta Wołgodońsk.

Awaria w elektrowni jądrowej. Zagrożenie skażeniem w Rosji?

Jak informuje Polsat News, w tym roku przeprowadzono remont pierwszego reaktora. Został ponownie podłączony do sieci we wrześniu.

We wrześniu tego roku informowano, że pierwszy reaktor został podłączony do sieci po przeprowadzeniu planowego remontu. Po zatrzymaniu drugiego działają reaktory trzeci i czwarty – pisze Polsat News.