18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Liczba ofiar rośnie

Eksplozja w kopalni. Nie żyje 11 osób, ludzie uwięzieni pod ziemią

25.11.2021  16:23
Dramat w kopalni - zdj. ilustracyjne
Dramat w kopalni - zdj. ilustracyjne Fot: DmyTo/Shutterstock

Służby kontrolne poinformowały o wybuchu w jednym z szybów na terenie kopalni Listwiażnaja (Rosja). W wyniku zdarzenia zginęło 11 górników, 43 odniosło obrażenia, z czego stan czterech oceniany jest jako ciężki. Pod ziemią nadal przebywa ponad 30 osób.

Agencja TASS powołując się na doniesienia rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, przekazała, że w czwartek doszło do zadymienia, a następnie wybuchu w jednym z szybów na terenie kopalni Listwiażnaja.

W czasie zdarzenia pod ziemią pracowało 285 osób, z których 237 udało się wyprowadzić na powierzchnię. Rosyjski Komitet Śledczy donosi, że 11 górników nie żyje, natomiast 43 trafiło do szpitali.

Akcja ratunkowa przerwana

Pod ziemią nadal przebywa ponad 40 górników, służby ratunkowe nie mają z nimi łączności. Po południu akcja ratownicza została wstrzymana ze względu na zagrożenie kolejną eksplozją.

Według relacji rosyjskich mediów do tragedii doprowadził zapłon pyłu węglowego w przewodach wentylacyjnych. Przyczyną tego mogły być "powody naturalne" lub "awaria sprzętu". Właścicielem kopalni jest SDS-Ugol, jedna z największych firm wydobywczych w Rosji.