18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Samolot się rozbił!!

Katastrofa lotnicza. Wiele ofiar [WIDEO]

Wojciech Kozicki
10.10.2021  15:02
Rosja. Katastrofa lotnicza, wiele ofiar śmiertelnych
Rosja. Katastrofa lotnicza, wiele ofiar śmiertelnych Fot: Planeta.pl

Makabryczna katastrofa lotnicza w Rosji. Potwierdzono, że w Tatarstanie rozbił sięsamolot pasażerki i zginęła większość pasażerów. Jaka była przyczyna katastrofy?

W Rosji w pobliżu Mienzielińska w Tatarstanie rozbił się niewielki turbośmigłowy samolot pasażerski Let L-10 z 22 osobami na pokładzie. Rosyjskie media informują, że do tragedii doszło na lotnisku należącym do miejscowego aeroklubu.

Katastrofa lotnicza w Rosji. Ile osób zginęło?

Początkowo podawano, że wszyscy pasażerowie ponieśli śmierć w katastrofie. Jak jednak informuje Radio ZET, zginęło 16 osób, a 6 udało się uratować. Na miejscu wciąż działają specjalne jednostki ratownicze.

O godz. 9:23 czasu miejscowego (godz. 8:23 w Polsce) samolot zniknął z radarów i wieża straciła z nim łączność – pisze radiozet.pl.

Wiadomo już, że do katastrofy doszło, gdy samolot wykonywał rutynowy lot szkoleniowy. Na pokładzie znajdowało się 20 spadochroniarzy, którzy ćwiczyli skoki. Ministerstwo ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych potwierdziło, że L-410 rozbił się w pobliżu bazy aeroklubu w Mienzielińsku.

Let L-410 Turbolet to lekki, dwusilnikowy, turbośmigłowy samolot pasażerski zaprojektowany w Czechosłowacji w latach 70. Maszyna, która uległa wypadkowi w niedzielę, została wyprodukowana w zakładach lotniczych w Jekatierinburgu – podaje Radio ZET.

Katastrofa w Rosji. Rozbił się samolot [WIDEO]

logo Tu się dzieje