18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odnaleźli wrak samolotu

Katastrofa lotnicza. Nikt nie przeżył uderzenia

Wojciech Kozicki
23.09.2021  11:51
Odnaleźli wrak zaginionego samolotu An-26. Katastrofa lotnicza w Rosji
Odnaleźli wrak zaginionego samolotu An-26. Katastrofa lotnicza w Rosji Fot: Planeta.pl

Niestety, potwierdził się czarny scenariusz i znaleziono wrak zaginionego samolotu An-26 w Rosji. Maszyna wczoraj nagle zniknęła z radarów i nie nawiązano już kontaktu z załogą, która najprawdopodobniej nie żyje. Służby opublikowały zdjęcie wraku i miejsca katastrofy.

Wczoraj w Rosji w rejonie Chabarowska na Dalekim Wschodzie samolot An-26 wykonywał lot techniczny. Na pokładzie znajdowała się 6-osobowa załoga, mająca sprawdzić działanie systemu komunikacyjnego. Maszyna niespodziewanie zniknęła z radarów i rozpoczęto akcję poszukiwawczą, którą utrudniały zmrok i trudne warunki pogodowe. Niestety, potwierdziły się najgorsze doniesienia.

Odnaleźli zaginiony samolot. Katastrofa lotnicza w Rosji

Rosyjskie media podają, że szczątki samolotu odnaleziono na zboczach góry Chriebtowaja, około 40 km od Chabarowska. Samolot rozbił się w miejscu, gdzie ratownicy nie mogą dotrzeć drogą powietrzną. Na podstawie zdjęć wykonanych z helikoptera oceniono, że nikt z załogi samolotu An-26 nie przeżył katastrofy. W operacji poszukiwawczej uczestniczy około 140 osób.

Według rozmówcy Agencji RIA Nowosti przyczyną zniknięcia maszyny z radaru mogła być ulewa. Zaznaczył przy tym, że nie można wykluczyć awarii. Z kolei z doniesień agencji TASS wynika, że załoga nie zgłosiła żadnych problemów i przeprowadziła lądowaniu w normalnym trybie – pisze Radio ZET.

Media przypominają, że w lipcu 2021 inny samolot An-26 rozbił się na wschodzie Rosji. Prawie 30 osób poniosło śmierć. Jako przyczynę katastrofy wskazano trudne warunki pogodowe. The Moscow Times pisze, że produkcja samolotów An-26 zakończyła się w 1986 roku. Ciągnie się za nimi „długa lista wypadków”.

Czytaj także
Przeczytaj więcej