18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmierć na oczach dzieci

Kobieta wskoczyła do rzeki i zmarła. Szokujące nagranie

25.01.2022  16:18
Śmierć pod lodem na rzece
Śmierć pod lodem na rzece Fot: rozbyshaka/Shutterstock

40-letnia Rosjanka zdecydowała się na rytualną kąpiel w rzece z okazji święta Chrztu Pańskiego. Kobieta na oczach dzieci wskoczyła do lodowatej rzeki, lecz już nigdy się nie wynurzyła. Tragiczny wypadek nagrał jeden ze świadków zdarzenia.

Do tragedii doszło na rzece Oriedież, niedaleko Petersburga (Rosja). 40-letnia Anna Uskova stojąc przy wykutej w lodzie, niezabezpieczonej chrzcielnicy przeżegnała się i wskoczyła do wody. Według prawosławnej tradycji kąpiel w rzece podczas Święta Jordanu umożliwia oczyszczenie się z grzechów.

Niestety, po chwili okazało się, że kobieta nie wypływa z rzeki. Na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia, lecz ku ich przerażeniu 40-latka zniknęła.

Nieudany rytuał obserwowały dzieci Anny, które bezskutecznie wołały mamę. Wkrótce na miejsce dotarły służby ratunkowe, lecz mimo pomocy nurków ciała kobiety nie znaleziono. Według lokalnych mediów 40-latkę porwał silny prąd rzeki.

Śmierć podczas kąpieli

Służby podkreślają, że prowizoryczna chrzcielnica nie była odpowiednio zabezpieczona. Miejsce, gdzie można było bezpiecznie przeprowadzić rytuał, znajdowało się kawałek dalej, a tam nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy medyczni i policja.

Kąpiel w tym miejscu nie była uzgodniona z władzami i kościołem. W tym samym czasie, w pobliżu tego miejsca, znajdowała się oficjalna chrzcielnica, którą zabezpieczała policja i karetka pogotowia - przekazał duchowny Aleksander Asonów.

Duchowi podkreślają, by mieszkańcy nabierali wodę święconą w świątyni i dokonywali rytualnego obmycia w domu, bez narażania zdrowia lub życia.

Czytaj także