18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

policja w akcji

Została zgwałcona. Wlepili jej mandat za złamanie kwarantanny

13.05.2020  21:23
Została zgwałcona. Wlepili jej mandat za złamanie kwarantanny
Została zgwałcona. Wlepili jej mandat za złamanie kwarantanny Fot: Shutterstock

Szok w czasie epidemii. Dwie nastolatki zostały ukarane mandatami za złamanie kwarantanny. Na policję przyszły same - chciały zgłosić napad i gwałt.

Koszmar dwóch nastolatek  z Rosji. Dziewczęta w nocy wyszły z domu na ulicę, wtedy zostały napadnięte przez agresywnego mężczyznę. Napastnik (jak się okazało - 56-letni recydywista) obrabował je z telefonów i biżuterii. Groził im przemocą, a jedną z nich zaatakował i zgwałcił - podają rosyjskie media.

Mężczyzna ukradł nastolatkom telefony komórkowe i biżuterię, grożąc przemocą, a następnie dopuścił się wobec nich również czynów o charakterze seksualnym i uciekł

- cytuje policję The Moscow Times.

Mandat dla nastolatek

Dziewczęta po napaści udały się na posterunek policji. Mundurowi przyjęli ich zgłoszenie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. A przy okazji ukarali dziewczęta. Każda z nich otrzymała mandat w wysokości 3 tysięcy rubli (ok. 170 złotych). Dlaczego? Bo w czasie społecznej izolacji "wyszły z domu bez pilnej potrzeby" - tłumaczyli policjanci.

Sprawa została nagłośniona przez rosyjskie media. Dopiero rozgłos i oburzenie społeczeństwa sprawiły, że władze Krasnojerska odstąpiły od mandatów.

Przeczytaj więcej
Komentarze