18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

makabra

Wykładowca poćwiartował studentkę. Ciało spakował do plecaka

13.11.2019  18:07
Wykładowca poćwiartował studentkę. Ciało spakował do plecaka
Wykładowca poćwiartował studentkę. Ciało spakował do plecaka Fot: Twitter

Uznany profesor historii zszokował nie tylko studentów, ale i całe społeczeństwo. 63-letni pedagog wdał się w romans z 24-letnia studentką. A później ją zabił.

Makabryczna zbrodnia w Rosji. 63-letni wykładowca wdał się w romans ze swoją 24-letnią studentką. Ich relacja zakończyła się co najmniej tragicznie. Mężczyzna zamordował kochankę, jej ciało poćwiartował, a później, częściowo spakowane do plecaka, próbował zatopić w rzece.

Oleg Sokołow to uznany profesor historii, specjalista od wojen napoleońskich. W swej wieloletniej naukowej karierze, często przebierał się za francuskiego przywódcę, kazał mówić do siebie "Panie", a ukochaną nazywał "Józefiną". Był prezesem Rosyjskiego Stowarzyszenia Historii Militarnej. Studenci uważali go za przyjemnego dziwaka.

Wykładowca morderca

Resztę życia spędzi jednak nie na zdobywaniu kolejnych stopni naukowych, a za kratkami. Na jaw wyszło bowiem, że w przypływie złości, brutalnie zamordował swoją studentkę, współpracownicę i kochankę w jednym. 24-letnia Anastazja Jeszczenko miała pokłócić się z mężczyzną, a ten, jak tłumaczył, w afekcie ją uśmiercił. Po dokonaniu zbrodni poćwiartował jej zwłoki piłą (odciął jej głowę i kończyny) i próbował je ukryć.

Gdy zatapiał ciało i pistolet w rzece Moika, poślizgnął się i wpadł do wody. Wtedy też trafił w ręce funkcjonariuszy - ktoś zauważył topiącego się profesora. Mężczyzna został wyłowiony - na swoje nieszczęście - z plecakiem. W nim znaleziono między innymi broń i rękę kobiety.

Jak donosi AFP, profesor przyznał się do winy. Podobno jest załamany i dogłębnie żałuje dokonanej zbrodni. Gdy topił zwłoki kochanki, był ponoć pijany. Po ukryciu ciała planował zaś samobójstwo - chciał po raz ostatni przebrać się za Napoleona i w twierdzy Piotra i Pawła pozbawić się życia.

Oleg Sokołow
Przeczytaj więcej
Komentarze