18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

krwawy poniedziałek

STRZELANINA NA UNIWERSYTECIE. Przerażeni studenci skakali z okien

Emilia Waszczuk
20.09.2021  13:33
strzelanina na uniwersytecie w Rosji
strzelanina na uniwersytecie w Rosji Fot: SPUTNIK Russia/East News

Tragiczny bilans wydarzeń, do jakich doszło w poniedziałek rano na terenie Państwowego Uniwersytetu Badawczego w Permie w Rosji. W wyniku strzelaniny zginęło kilka osób.

Poniedziałek 20 września rozpoczął się dramatem studentów Państwowego Uniwersytetu Badawczego w Permie, na Przeduralu w Rosji. Jeden ze studentów, 18-letni mężczyzna, zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym poinformował, że zamierza dokonać zamachu na uczelni, ale jego działania nie są aktem terroryzmu. Chwilę później doszło do strzelaniny.

18-latek otworzył ogień na kampusie uniwersytetu, a następnie wszedł do jednego z budynków. Studenci próbowali kryć się w salach zajęciowych, niektórzy w przerażeniu wyskakiwali przez okna. W tym czasie na terenie uniwersytetu przebywało około trzech tysięcy osób.  

Strzelanina na uniwersytecie. Nie żyje kilka osób

Rosyjskie media podają, że sprawca zamachu to 18-letni Timur Bekmansurow. Już wiadomo, że śmiertelnie ranił sześć osób, jedna z nich ma być pracownikiem ochrony uczelni. Rannych jest 19 kolejnych osób, stan jednej z nich określany jest jako cięzki.

Bekmansurow został zatrzymany przez służby. Wcześniej zabarykadował się w jednej z sal. Jest ranny.

Czytaj także
Przeczytaj więcej