18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Katastrofa lotnicza?

Samolot zniknął z radarów. Ludzie nie dają znaku życia

Wojciech Kozicki
22.09.2021  15:15
Rosja. Samolot An-26 zniknął z radarów. Katastrofa lotnicza?
Rosja. Samolot An-26 zniknął z radarów. Katastrofa lotnicza? Fot: Planeta.pl

Rosja. Samolot An-26 z sześcioma osobami na pokładzie zniknął z radarów. Dramatyczne informacje potwierdziła agencja Interfax. Nastąpiła katastrofa lotnicza lub porwanie samolotu?

Dramatyczne doniesienia ze wschodniej Rosji. Samolot An-26 z sześcioma osobami (członkowie załogi) na pokładzie zniknął z radarów pod Chabarowskiem. Maszyna odbywała techniczny lot w odległości 40 km od Chabarowska, a załoga miała sprawdzić działanie sprzętu komunikacyjnego.

Samolot zniknął radarów. Kolejne katastrofa lotnicza w Rosji?

Informacje o zaginięciu samolotu przekazała agencja Interfax, powołując się na źródło w kontroli ruchu lotniczego. Wiadomo również, że Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych wysłało helikopter, by odnalazł zaginiony samolot. Poszukiwania są jednak bardzo utrudnione z powodu zmroku i niesprzyjających warunków pogodowych. Anonimowe źródło ujawniło wspomnianej agencji, że samolot prawdopodobnie się rozbił, ale nie zostało to potwierdzone.

Według rozmówcy Agencji RIA Nowosti przyczyną zniknięcia maszyny z radaru mogła być ulewa. Zaznaczył przy tym, że nie można wykluczyć awarii. Z kolei z doniesień agencji TASS wynika, że załoga nie zgłosiła żadnych problemów i przeprowadziła lądowaniu w normalnym trybie – pisze Radio ZET.

Media przypominają, że w lipcu 2021 inny samolot An-26 rozbił się na wschodzie Rosji. Prawie 30 osób poniosło śmierć. Jako przyczynę katastrofy wskazano trudne warunki pogodowe.

The Moscow Times pisze, że produkcja samolotów An-26 zakończyła się w 1986 roku. Ciągnie się za nimi „długa lista wypadków”.

Czytaj także
Przeczytaj więcej