18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Katastrofa lotnicza

Samolot rozbił się podczas lądowania. Nikt nie przeżył

03.11.2021  19:22
Samolot rozbił się w Rosji
Samolot rozbił się w Rosji Fot: Twitter.com/TheSiberianTimes

Samolot transportowy AN-12 obsługiwany przez linię lotniczą "Grodno" rozbił się na terenie obwodu irkuckiego. Żaden z członków załogi nie przeżył katastrofy. Rosyjskie służby mówią o siedmiu ofiarach śmiertelnych.

Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowało, że Antonov z siedmioosobową załogą rozbił się nieopodal wsi Piwowaricha, ponad 4200 kilometrów od Moskwy. Po zderzeniu z ziemią maszyna zaczęła się palić.

Katastrofa lotnicza w Rosji

Agencja TASS informuje, że samolot był obsługiwany przez białoruską linię lotniczą "Grodno". Przed startem nikt z członków załogi nie informował o zastrzeżeniach na temat stanu technicznego Antonova.

Na pokładzie znajdowało się siedmiu członków załogi - Białorusini, Rosjanie, a także Ukraińcy. Służby ratunkowe informują, że nikt nie przeżył katastrofy. Do tej pory znaleziono ciała pięciu osób.

Zdaniem śledczych przyczyną śmiertelnego wypadku mógł być błąd ludzki lub też usterka techniczna. Według informacji ujawnionych przez TASS AN-12 służył od 1968 roku.

logo Tu się dzieje