Totalna głupota

Rosjanie EWAKUOWANI Z CZARNOBYLA. Mają chorobę popromienną

31.03.2022  13:12
Rosjanie napromieniowani w Czarnobylu
Rosjanie napromieniowani w Czarnobylu Fot: Mariana Smaha/Shutterstock

Rosyjscy żołnierze ponoszą właśnie niezwykle poważne konsekwencje, okupowania terenów wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Siedem autobusów medycznych zabrało ze skażonego terenu wojskowych, zmagających się z ostrym zespołem popromiennym.

Kilka dni temu rosyjscy żołnierze wkroczyli do Czerwonego Lasu w Czarnobylu. Ciężkie pojazdy, przemieszczające się przez skażony obszar wzniosły w powietrze chmurę radioaktywnego pyłu. Co ciekawe, wojskowi otrzymali nawet rozkaz zrobienia tam okopów. Pracownicy elektrowni przyznają, że działania okupantów są dla nich "samobójstwem".

Kopaliście okopy w Czerwonym Lesie? Teraz żyjcie z tym do końca waszego krótkiego życia - przekazał członek Rady Państwowej Agencji Ukrainy, Jarosław Jemeliaenko.

Teraz autobusy zabierają z Czarnobyla kolejnych żołnierzy cierpiących na zespół popromienny. Poszkodowani są transportowani do ośrodków medycznych na Białorusi.

Kłopoty Rosjan w Czarnobylu

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa poinformowała, że posiada nagrania rozmów wojskowych, którzy otrzymali rozkaz prowadzenia działań operacyjnych w Czerwonym Lesie. Osoby te nie kryją wściekłości na dowodzących i przyznają, że wpakowano ich w śmiertelną pułapkę.

Istnieją podstawowe zasady postępowania na tym obszarze. Promieniowanie to fizyka - działa niezależnie od statusów i liczby pasków na ramieniu. Przy minimalnej inteligencji dowódców lub żołnierzy można było tego uniknąć. Planeta Małp - dodał Jemeliaenko.

Poszkodowani są przewożeni do centrum leczenia chorób popromiennych na Białorusi. Najnowsze doniesienia wskazują, że Rosjanie zaczęli wycofywać się z Czarnobyla.

Czytaj także