18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zbrodnie!

Rosjanie OSTRZELALI ODESSĘ Z MORZA. Ruiny, dym i łzy

21.03.2022  14:28
Rosjanie ostrzelali Odessę z morza!
Rosjanie ostrzelali Odessę z morza! Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Rosjanie ostrzelali z morza Odessę. Przepiękne ukraińskie miasto zostało teraz obrócone w ruiny. Czy ta brutalna wojna w końcu dobiegnie końca?!

26. dnia wojny Rosjanie ostrzelali z morza Odessę. Przepiękne ukraińskie miasto, usytuowane nad Morzem Czarnym powoli zmienia się w prawdziwe ruiny. Przerażeni cywile tracą w ten sposób dorobek całego swojego życia.

W wyniku ostrzału rosyjskiej artylerii morskiej w Odessie kilka domów zostało zniszczonych

– powiedział rzecznik Dowództwa Operacyjnego Obwodowej Administracji Wojskowej w Odessie Serhij Bratchuk.

Rosjanie ostrzelali Odessę z morza!

Jeśli Rosjanom uda się zająć Odessę, wówczas coraz bardziej realne stanie się odcięcie Ukraińców od morza. Dla walczących żołnierzy może mieć to kluczowe znaczenie strategiczne. Dramat jest blisko.

Co jednak pocieszające, jak przekazał w sieci rzecznik Dowództwa Operacyjnego Obwodowej Administracji Wojskowej w tym mieście, nikt nie zginął i nie został ranny. Starty po ostrzale są mimo to tak duże, że niektóre budynki nie nadają się już do zamieszkania.

Odessa to trzecie najludniejsze miasto Ukrainy. Miejmy nadzieję, że Rosjanie nie zdołają osiągnąć swoich celów. Ukraińcy ciągle powtarzają, że od ich uporu zależy teraz przyszłość Europy i trudno odmówić im racji.

logo Tu się dzieje