18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zbrodniarze..

Rosjanie ROZSTRZELALI CYWILÓW. Rzeź na południu Ukrainy

13.04.2022  16:59
Rosjanie mordują cywilów
Rosjanie mordują cywilów Fot: ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

We wtorek rosyjscy żołnierze rozstrzelali siedmiu mieszkańców miejscowości Prawdyne na południu Ukrainy. Po egzekucji okupanci postanowili zatuszować dowody, podkładając bombę w budynku ze zwłokami. Lista zbrodni dokonywanych przez putinowców z dnia na dzień staje się coraz dłuższa.

Rosjanie kontynuują ludobójstwo na okupowanych terenach w Ukrainie, lecz od niedawna próbują tuszować swoje zbrodnie. Do makabrycznych scen doszło w jednym z domów w miejscowości Pawdyne (obwód chersoński). Putinowcy rozstrzelali tam siedem osób, a następnie wysadzili budynek w powietrze.

Okupanci zamierzali zatrzeć w ten sposób ślady zbrodni - poinformowała ukraińska prokuratura.

Liczba zbrodni dokonywanych przez Rosjan na terenie obwodu chersońskiego z każdym dniem rośnie. Ostatnio najeźdźcy zaatakowali m.in. łódź znajdującą się na Zbiorniku Kachowskim. W wyniku ostrzału zginęło czterech cywilów.

Kolejne zbrodnie w Ukrainie

Rosjanie ponoszą ogromne straty w czasie walk, przez co rozpoczęli przymusową mobilizację wśród Ukraińców. Mieszkańcy obwodu chersońskiego są rekrutowani do armii lub tak zwanych milicji ludowych.

MSZ Ukrainy informuje o otworzeniu specjalnej witryny internetowej, która będzie dokumentowała wszystkie zbrodnie Rosjan, dokonywane podczas trwającej wojny. Osoby zamieszane w ludobójstwo w przyszłości mają ponieść surowe konsekwencje swoich czynów.

Czytaj także