18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W nieznanym kierunku

Rosjanie WYWOŻĄ dzieci z Mariupola

31.05.2022  17:42
Dzieci z Mariupola wywożone w nieznanych kierunkach
Dzieci z Mariupola wywożone w nieznanych kierunkach Fot: AP/Associated Press/East News

Rosjanie odznaczyli się w wojnie z Ukrainą nieludzkim okrucieństwem. Teraz dochodzą do nas przerażające informacje z Mariupola. Czy to się nigdy nie skończy?

Mariupol to jedno z tych miast, które w czasie wojny w Ukrainie cierpi najmocniej. Obecnie panuje tam dosłownie tragiczna sytuacja, Władimir Putin nie ma litości. Nie reaguje nawet na nawoływania całego zachodniego świata.

Niedbanie o dobre interesy ludności cywilnej to już cecha charakterystyczna rosyjskiej armii. Sytuacja najostrzej widoczna jest w atakowanych regularnie miastach, w tym w Mariupolu. Od początku walk miasto doznaje straszliwych strat.

Dzieci z Mariupola wywożone w nieznanych kierunkach

Straszliwe są również losy ludności cywilnej. Mieszkańcy nie mogą bezpiecznie miasta opuścić, cierpią z powodu braku pokarmu, leków i środków sanitarnych. Często nie działa również kanalizacja. Co gorsza, w ostatnich dniach Rosjanie zabierają dzieci z Mariupola by... wywieźć je w nieznanym kierunku.

Rosyjskie władze okupacyjne wywożą z Mariupola ukraińskie dzieci, które zostały osierocone w czasie okupacji miasta, w nieznane miejsce

- tak poinformował we wtorek na Telegramie doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.

"Wiadomo, że około 15 dzieci, które były ukrywane przez mieszkańców Mariupola przy ul. Meotydy 18 zostało zabranych przez rosyjskich żołnierzy i wywiezionych w nieznanym kierunku" - napisał na Twitterze Andriuszczenko.

Jak ustalono, mieszkańcy Mariupola, którzy nie przejdą pozytywnie rosyjskiej procedury filtracji, zabierani są do byłej kolonii karnej w Ołeniwce w obwodzie donieckim lub do więzienia w Doniecku. Dzieci dotyczy to prawdopodobnie również. Jakim potworem trzeba być, by coś takiego czynić?

Czytaj także