18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie mają skrupułów

Rosjanie ZNOWU ostrzelali przedszkole

30.03.2022  15:44
Rosjanie znów ostrzelali przedszkole
Rosjanie znów ostrzelali przedszkole Fot: AP/Associated Press/East News

Rosjanie w czasie wojny w Ukrainie są wyjątkowo brutalni i bezlitośni. Ewidentnie dążą do ustalonych przez Władimira Putina celów, nie patrząc na nic i na nikogo. Po raz kolejny za cel ostrzału wybrali sobie... przedszkole.

Kim trzeba być, żeby ostrzelać przedszkole? Wydaje nam się, że po ponad miesiącu wojny w Ukrainie znamy już odpowiedź na to pytanie. Rosyjscy żołnierze nie cofają się przed żadną brutalnością, by osiągnąć cele wyznaczone im przez wodza.

Rosjanie znów ostrzelali przedszkole 

Tym razem w trakcie rosyjskiego ostrzału Lisiczańska w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy w środę zniszczone zostało m.in. przedszkole. Taką informację przekazał szef władz obwodowych Serhij Hajdaj. To nie pierwszy raz, kiedy Rosjanie atakują taki budynek cywilny.

Rano Rosjanie zaatakowali okolice miasta, a teraz ostrzeliwują inne jego dzielnice. Nasi ratownicy pracują na miejscach poprzednich ostrzałów, a już są nowe obiekty, które trzeba gasić, a później odgruzowywać i (gdzie trzeba) szukać ludzi. Jeden z nich to przedszkole, które w zeszłym roku zostało odremontowane

- napisał na Telegramie Hajdaj.

Warto dodać, że dowództwo wojsk Putina zapowiedziało, że zamierza skupić się na "wyzwalaniu Donbasu", co może przełożyć się na intensyfikację walk w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy.

Czy ta tragedia jeszcze się zatrzyma?

logo Tu się dzieje