18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

znowu w życiu im nie wyszło

Rosjanie chcą wygrać podstępem? ATAKUJĄ PRZEBRANI ZA CYWILÓW

Emilia Waszczuk
12.04.2022  11:21
Rosjanie przebierają się za cywilów. Chcą wygrać tę wojnę podstępem?
Rosjanie przebierają się za cywilów. Chcą wygrać tę wojnę podstępem? Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Rosjanie szukają sposobu na podbicie Ukrainy i już dopuszczają się tak irracjonalnych czynów jak... przebieranki? Jeden z oddziałów Putina zaatakował przebrany za cywilów.

Wojska rosyjskie mają potężny problem. Armia miała być potężna i w kilka dni podbić Ukrainę, zamiast tego drugi miesiąc walczy z żołnierzami, oddziałami ochotników, rolnikami oprowadzającymi ich sprzęt a nawet... ze słoikami kiszonych pomidorów (tym narzędziem zniszczony miał zostać jeden z rosyjskich dronów).

Morale części rosyjskich żołnierzy jest na bardzo niskim poziomie - nie chcą walczyć, w wątpliwość poddają rozkazy dowódców, a nawet odmawiają walki. Są też jednak i tacy, którzy okazują się prawdziwymi bestiami, pozbawionymi sumień mordercami i katami. Gwałcą kobiety i dzieci, torturują staruszków i niemowlęta, wykorzystują cywilów jako żywe tarcze. Do tej drugiej grupy zaliczyć można grupę żołnierzy, którzy Ukraińców chcieli pokonać podstępem, przebierając się za mieszkańców atakowanych terenów.

Rosjanie przebrali się za cywilów

Jak donosi portal Suspline, powołując się na komunikat Dowództwa Operacyjnego "Południe" armii ukraińskiej, oddział rosyjskiego wojska postanowił troszeczkę oszukać żołnierzy ukraińskich. Rosjanie przebrali się w ubrania cywilne i zaczęli udawać mieszkańców atakowanych przez siebie terenów.

Biedaki nie przewidzieli, że jeśli zbliżą się do ukraińskiego oddziału, ten bez problemu rozpozna w nich wroga. Tak też zrobili, zaatakowali i mocno się zdziwili.

Podjechali w takich ubraniach do pozycji ukraińskich i próbowali podjąć atak, ale otrzymali należytą odpowiedź

- przekazali przedstawiciele Dowództwa Operacyjnego "Południe".

I cóż, znów im się nie udało. Nie dość, że Ukraińcy się nie nabrali, to jeszcze zabili pięciu ich żołnierzy. Wedle szacunków strony ukraińskiej, Rosja straciła w wojnie z Ukraina już blisko 20 tysięcy żołnierzy. Kreml danych o zabitych, rannych i wziętych w niewolę nie podaje - uparcie udają, że idzie im dobrze, a krwawa inwazja to tak naprawdę misja wyzwoleńcza.

logo Tu się dzieje