18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

w końcu mają maszyny bojowe

Rosjanie kradną Ukraińcom... TRAKTORY! Pozazdrościli sprzętu?

Emilia Waszczuk
01.04.2022  12:14
Rosjanie kradną Ukraińcom ciągniki
Rosjanie kradną Ukraińcom ciągniki Fot: Shutterstock, YouTube

Wojna w Ukrainie trwa, a Rosjanie grabią co mogą. Zdaje się, że pozazdrościli Ukraińcom niezawodnej broni... ciągników. Zaczęli rozkradać sprzęt rolniczy.

Ukraińscy rolnicy, którzy traktorami holowali rosyjskie czołgi, to już legenda. Ba, inwazja Rosji na Ukrainę to już dziesiątki opowieści, które dzisiejsi Ukraińcy będą opowiadać wnukom. Jak ta o kobiecie, która zniszczyła dron słoikiem kiszonych pomidorów, jak to, że Rosjanie zestrzelili swój własny samolot, dwa ich półki ostrzelały się nawzajem, a żołnierz przejechał po swoim dowódcy...

Rosyjska armia miała być najpotężniejszą armią na świecie, ale chyba nie jest, skoro można ją pokonać ciągnikiem. A skoro tak... Rosjanie chyba pozazdrości i zaczęli kraść sprzęt rolniczy.

Rosjanie kradną sprzęt rolniczy z Ukrainy

W czwartek na Facebooku firmy Agrotek pojawił się komunikat o kradzieży ich sprzętu z salonu w Melitopolu. Firma donosi, że rosyjscy żołnierze zrabowali cztery maszyny o łącznej wartości jednego miliona euro. Sprzęt wywieziono do Czeczenii.

Rosjanie ukraść mieli siewnik Vaderstad Tempo, dwa kombajny S770 i S760 i oczywiście ciągnik - M6195 amerykańskiej marki John Dere. Poczciwy traktor jest niezastąpiony w jakiejkolwiek wojnie!

Kradzież sprzętu rolniczego mogła być zemstą za zawieszenie działalności firmy John Deere w Rosji

- piszą na Facebooku przedstawiciele firmy Agrotek, która jest dystrybutorem produktów amerykańskiego przedsiębiorstwa.
Rosjanie nie przewidzieli jednego - kradli sprzęt nowoczesny, wyposażony w lokalizatory. Specjaliści Agroteku szybko ustalili, gdzie dokładnie maszyny zostały wywiezione - to gospodarstwo w miejscowości Zakan-Jurt w Republice Czeczeńskiej.

Rosjanie tracą sprzęt

W piątek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Ukraińcom udało się już zniszczyć bądź przejąć 1751 bojowych maszyn pancernych, 625 czołgów i 316 systemów artyleryjskich. Ponadto zniszczyli 54 systemy przeciwlotnicze i zestrzelili 143 samoloty, 131 śmigłowców, oraz 85 bezzałogowców. Rosjanie stracili 76 cystern z paliwem, 1220 samochodów, 96 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych i 7 statków. Straty w ludziach sięgają już 1770 żołnierzy.

logo Tu się dzieje