18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Okropne..

Rosjanie nie chcą ciał swoich żołnierzy. Szokująca postawa

07.03.2022  20:38
Rosja nie chce zabierać ciał żołnierzy
Rosja nie chce zabierać ciał żołnierzy Fot: Joint Forces Operation/Facebook

Ukraińska wicepremier Iryna Wereszczuk przekazała, że Rosja nie zamierza zabierać ciał swoich żołnierzy. Interfax-Ukraina twierdzi, że to sposób na ukrywanie strat poniesionych przez agresora.

Trwająca od 12 dni wojna w Ukrainie jest dla rosyjskich wojsk niezwykle kosztowana. Obrońcy odpierają ataki wroga oraz regularnie niszczą dostawy zaopatrzenia próbujące przedrzeć się w głąb kraju.

Według wyliczeń ukraińskiego sztabu generalnego Rosjanie od początku wojny stracili już m.in. 290 czołgów, 117 zestawów artyleryjskich, 999 transporterów, czy 68 helikopterów. Armia Ukrainy poinformowała również, że w walkach zginęło ponad 11 tysięcy najeźdźców.

Kreml nie chce zbierać ciał żołnierzy

Wicepremier Ukrainy Irena Wereszczuk poinformowała w poniedziałek, że Kreml nie chce zabierać do kraju ciał rosyjskich żołnierzy. Rosja nie bierze nawet tej opcji pod uwagę.

Rosjanie nawet nie chcą negocjować na ten temat.  Widocznie sądzą, że ciała ich personelu wojskowego nie są tego warte, aby wrócić do ojczyzny i być po ludzku pochowane. Wstrząsa nami to okrucieństwo nawet wobec własnych ludzi. Jednak to nie zatrzyma naszej armii. Jesteśmy na swojej ziemi - dodała.

W poniedziałek przeprowadzono też kolejną turę ukraińsko-rosyjskich negocjacji. Dyplomaci zdołali porozumieć się ws. korytarzy humanitarnych, lecz nadziei na szybkie zakończenie wojny jak na razie nie ma. Już w czwartek przeprowadzone zostaną kolejne rozmowy.