18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bestialski atak

Rosjanie ostrzelali plażowiczów. Rośnie liczba ofiar

22.06.2022  16:34
Rosjanie ostrzelali plażowiczów
Rosjanie ostrzelali plażowiczów Fot: AP/Associated Press/East News

Ukraińskie władze donoszą o kolejnym brutalnym ataku Rosjan na wschodzie Ukrainy. Okupanci ostrzelali pociskami kasetowymi plażowiczów w miejscowości Czasiw Jar.

Szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko poinformował o ataku na plażowiczów wypoczywających na plaży w Czasiw Jarze. W wyniku ostrzału amunicją kasetową zginęła jedna osoba, 19 zostało rannych.

To kolejna zbrodnia wojenna okupantów na naszej ziemi. Wszystkie takie przypadki szczegółowo dokumentujemy, wrogowie za wszystko odpowiedzą - napisał Kyryłenko w mediach społecznościowych.

Miejscowość Czasiw Jar znajduje się w północnej części obwodu donieckiego. Przed wojną liczyła 12 tysięcy mieszkańców.

Ciężkie walki o Donbas

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje, że straty Rosjan w Donbasie z dnia na dzień rosną. Jednak większość tego regionu jest już pod kontrolą Rosjan.

Według najnowszych informacji Rosjanie stracili już 34,230 żołnierzy, 1496 czołgów, 3614 pojazdów opancerzonych, 752 systemy artylerii, 216 samolotów, 182 helikoptery oraz 614 dronów.

Czytaj także