18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trochę się pogubili

ROSJANIE OSTRZELIWUJĄ WŁASNE POJAZDY. Chaos w armii Putina

09.05.2022  16:40
Rosjanie ostrzeliwują swoje pozycje
Rosjanie ostrzeliwują swoje pozycje Fot: AP/Associated Press/East News

Mieszkańcy miasta Połohy donoszą, że na południu kraju okupanci próbują niszczyć własne pojazdy. Liczą, że w ten sposób uda im się uniknąć wysłania na front. Jak dodają lokalne władze, rosyjscy żołnierze winę za uszkodzenie sprzętu zrzucili na Ukraińców.

Rosjanie coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że ich ataki w Ukrainie nie przynoszą oczekiwanych efektów, a większość będzie musiała oddać życie za Putina. Jednak niektórzy z nich nie zamierzają się z tym godzić, przez co szukają sposobów na oszukanie swoich dowódców.

Władze obwodu zaporoskiego poinformowały na Telegramie, że morale żołnierzy praktycznie szoruje po dnie. Najeźdźcy nadużywają alkoholu i uciekają z pola walki. Coraz częściej niszczą też swoje pojazdy, by uniknąć w ten sposób wysłania na front.

Morale okupantów jest bardzo niskie. Wrogowie notorycznie nadużywają alkoholu i dezerterują z pola walki. Rosyjskie pododdziały mają świadomość, że ich ataki na ukraińskie pozycje w okolicach Hulajpola nie przynoszą efektów – donoszą regionalne władze.

Administracja obwodu zaporoskiego poinformowała o niecodziennym incydencie w Połohach. Rosjanie ostrzelali tam około 20 własnych pojazdów, a następnie winę zrzucili na Ukraińców.

Rosjanie nie chcą walczyć

Lokalne władze donoszą także o omyłkowym ataku najeźdźców a własne pozycje. W tym przypadku prawdopodobnie zawiodła komunikacja między wojskowymi.

Dowództwo jednego z zaporoskich batalionów przekazało doniesienia, że Rosjanie ostrzelali swoje stanowiska z systemów artylerii rakietowej Sołncepiok i tym samym faktycznie wypalili okupantów z ukraińskiej ziemi - donoszą Ukraińcy.

W komunikacie opublikowanym przez ukraińską administrację pojawiło się ostrzeżenie przed "rosyjskimi wojskami, przebranymi za ukraińskich żołnierzy", którzy w dzień zwycięstwa mogą atakować kolumny ewakuowanych cywilów. Według najnowszych doniesień mieszkańcy okupowanych terenów mają obowiązek pojawienia się na obchodach dni zwycięstwa.

Czytaj także