18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podbój Europy

Rosjanie planują III wojnę światową. Skandaliczny materiał

08.12.2021  13:18
Rosjanie opisują atak na Europę
Rosjanie opisują atak na Europę Fot: Karasev Viktor/Shutterstock

Rosyjska telewizja zafundowała wyjątkowy pokaz propagandy. Podczas jednego z programów przedstawiono, jak wyglądałaby próba przejęcia krajów bałtyckich przez Rosjan. Prowadzący uwzględnili również Polskę oraz stacjonujące wojska NATO.

Jak donosi portal o2.pl, jedna z rosyjskich stacji wyemitowała materiał, ukazujący przewidywania, jak wyglądałby atak wojsk Putina na kraje bałtyckie, a także Polskę. Widzowie mogli ujrzeć między innymi operację zajmowania Łotwy, Litwy czy Estonii. Przebieg inwazji został szczegółowo opisany.

Rosyjski atak na Europę

Działania rosyjskich wojsk miałyby składać się z trzech etapów. Pierwszy z nich opierałby się zagłuszeniu radarów oraz systemów wczesnego ostrzegania należących do NATO. Następnie armia zajęłaby szwedzką Gotlandię, gdzie miałyby wylądować rosyjskie systemy rakietowe.

Drugi etap zakłada odcięcie krajów bałtyckich poprzez ataki z Białorusi, Kaliningradu, a także Przesmyku Suwalskiego. Za akcję byłyby odpowiedzialne wojska lądowe.

Krok trzeci to akcje wojsk specjalnych, które pozwoliłyby na przejęcie Rygi, Wilna i Tallina. Na podbitych terenach zostałyby utworzone "republiki ludowe". Rosyjscy prowadzący uwzględnili też stacjonujące w tych krajach wojska NATO. Żołnierze Ci mogliby stać się jeńcami.

To może znaczyć, że rosyjski niedźwiedź nie żartuje, przemieszczając wojska w rejon granicy z Ukrainą. Putin chce wyrąbać korytarz lądowy do Krymu, by uzyskać przewagę w regionie Morza Czarnego, bo utrzymywanie Floty Czarnomorskiej bez wsparcia z lądu mija się z celem - przekazał w rozmowie z portalem o2.pl dr Michał Piekarski z Wydziału Nauk Społecznych UW.

W analizach rosyjskiej stacji uwzględniono też Polskę, która broniłaby swoich terenów. Na wyświetlonej w telewizji mapie zaznaczono Bemowo Piskie, miejsce stacjonowania jednej z grup bojowych NATO.