18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ukraina się broni!

Rosjanie ponoszą wielkie straty. "Tysiące ofiar"

26.02.2022  10:39
Rośnie liczba ofiar na Ukrainie. Zginęły tysiące agresorów z Rosji
Rośnie liczba ofiar na Ukrainie. Zginęły tysiące agresorów z Rosji Fot: SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Trwa wojna na Ukrainie, a Putin próbuje brutalnie zdobyć Kijów. Ukraińcy stawiają jednak zaciekły opór. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podaje ilu Rosjan zginęło w walkach. Liczba ofiar to już tysiące poległych żołnierzy agresora.

Jeszcze zanim zaczęła się inwazja na Ukrainę, Pentagon ujawnił, że Putin planuje zdobyć Kijów w 72 godziny. Rosyjski prezydent zapewne nie spodziewał się jednak, że Ukraińcy będą stawiać tak zaciekły opór. Rosjanie ponoszą coraz większe straty. Ilu Rosjan zginęło na Ukrainie? Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podaje, że Rosjanie mieli stracić już około 3 tys. żołnierzy i setki sztuk ciężkiego sprzętu. Podobno zniszczono Rosjanom 14 samolotów, 8 samolotów, 102 czołgi, 536 opancerzonych wozów bojowych, 15 moździerzy, 1 systemy obrony powietrznej BUK.

Wojna na Ukrainie. Coraz większa liczba ofiar

Ogromne straty nie odstraszają Władimira Putina, który nie liczy się z życiem ukraińskich cywilów, ani z życiem własnych rodaków. Jak podaje „Wirtualna Polska”, Rosjanie sięgają po jednostki rezerwowe, jednocześnie unikając w rodzimych mediach podawania informacji o stratach i ofiarach.

Przeciwnik rozpoczął przerzucanie jednostek rezerwowych na ukraińskie tereny przygraniczne i kontynuuje ataki lotnicze na lotniska i okopy sił ukraińskich na północy kraju i w centralnej części obwodu kijowskiego – podaje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak podaje PAP, powołując się na dane udostępnione przez ukraińskiego ministra zdrowia, w wyniku ataków Rosjan zginęło 198 Ukraińców, w tym troje dzieci. Rannych zostało 1115 osób, w tym 33 dzieci. Niestety, liczba ofiar zapewne się zwiększy, bo trwa potworna próba zajęcia Kijowa i bombardowanie miasta, w tym obiektów cywilnych.