18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mają dość Putina

Rosjanie przechodzą na stronę Ukrainy! Legion "Wolna Rosja"

30.03.2022  19:02
Legion "Wolna Rosja" walczy po stronie Ukrainy!
Legion "Wolna Rosja" walczy po stronie Ukrainy! Fot: FADEL SENNA/AFP/East News

Rosyjscy żołnierze przechodzą na stronę Ukrainy! Powstaje legion "Wolna Rosja", który będzie walczył przeciwko reżimowi Władimira Putina. Ta wieść ma szansę zmienić obliczę owej strasznej wojny.

Wielu Rosjan świadomych propagandy we własnym kraju ma dosyć wojny Władimira Putina i nie chce ginąć za jego imperialne ambicje. Nie wszyscy rosyjscy żołnierze chcą ostrzeliwać przedszkola, niektórzy przechodzą na stronę Ukrainy. 

To doniesienie może zmienić oblicze wojny w Ukrainie. Ukraińska armia została właśnie wzmocniona o legion "Wolna Rosja". Oddział ten składa się z byłych rosyjskich żołnierzy, którzy trafili w niewolę i zdecydowali się przejść na stronę Ukraińców. Do legionu dołączyli nie tylko szeregowi żołnierze, ale też rosyjscy oficerowie.

Legion "Wolna Rosja" walczy po stronie Ukrainy!

Ukraińska armia zapewnia, że wstąpienie do legionu jest w pełni dobrowolne. Obecnie znalazło się w nim już ponad 100 osób. Kandydaci podpisują oświadczenie o chęci walki po stronie ukraińskiej, a każdy z żołnierzy jest sprawdzany przez ukraińskie siły zbrojne i kontrwywiad.

Żołnierze, którzy zdecydowali się na taki ruch, widzieli na własne oczy wojnę w Ukrainie i w czasie walk mieli dużo czasu na wyrobienie sobie własnego zdania o zasadności wojny wywołanej przez Putina.

Rosjanie z legionu "Wolna Rosja" będą walczyć po stronie Ukrainy w rosyjskich mundurach, z ukraińskimi emblematami. Legioniści przystąpią do walki ramię w ramię z ukraińskimi żołnierzami, otrzymają też te same przywileje, jak np. opiekę medyczną, do której praktycznie nie mieli dostępu, walcząc w rosyjskiej armii.

Oficjalnie żołnierze z "Wolnej Rosji" walczą nie tylko o wolność Ukrainy, ale również o wyzwolenie swojej ojczyzny spod reżimu Władimira Putina.

Czytaj także