18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

potwory!

Rosjanie rekrutują dzieci i wysyłają na front! SĄ PIERWSZE OFIARY

18.04.2022  15:28
Rosjanie wysyłają dzieci na wojnę
Rosjanie wysyłają dzieci na wojnę Fot: Couperfield/Shuttersytock

Armii rosyjskiej brakuje wyszkolonych żołnierzy, więc na front wysyłają... dzieci? Wstrząsające doniesienia ukraińskiej rzeczniczki praw człowieka.

Dzieci na wojnie? W Polsce czcimy pamięć małego powstańca, opowiadamy historie o dzieciach, które walczyły z okupantem, ale prawda jest taka, że nieletni nigdy nie powinni byli walczyć. Ani u nas, ani nigdzie indziej na świecie. Tymczasem przypadki dawania broni i wysyłania na front nastolatków, a nawet dzieci, się mnożą. I o działaniach takich słyszy się coraz częściej w kontekście wojny w Ukrainie.

Armia rosyjska od początku inwazji straciła już ponad 20 tysięcy żołnierzy (20 600 według danych z poniedziałku 18 kwietnia). Mają poważny problem z wojskiem, mundurowi zaczynają się buntować, nie ma kim załatać dziur w szeregach. Zaczęli więc ponoć tworzyć specjalne oddziały dziecięce.

Rosja wysyła dzieci na wojnę

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa donosi, że w Donbasie, czyli na terenie, na którym skupia się dziś inwazja Rosji, tworzone są dziecięce "Kluby Patriotyczne". Rosjanie wabią dzieci pod pretekstem nauczania i hołdowania patriotyzmu, po czym dają młodym rekrutom broń do rąk i wysyłają na front.

Władze okupacyjne przeprowadzają mobilizację wśród dzieci, które należały do tak zwanych klubów patriotycznych, tworząc nawet nielegalne formacje zbrojne. Przeszły przeszkolenie militarne i są już wśród tych nastolatków polegli. Teraz oni promują wstępowanie do armii wśród cywilów, także dzieci, na czasowo okupowanych terytoriach. Robiąc to, Federacja Rosyjska łamie Konwencję Genewską i prawa dziecka

- przekazała Ludmyła Denisowa.

Dziecięce Kluby Patriotyczne zaczęły powstawać wśród prorosyjskiej ludności Donbasu od 2015 roku.

Czytaj także